Haukiputaan

ei hakenut köyhille kunnille tarkoitettua harkinnanvaraista rahoitusavustusta valtiolta. Täällä pärjätään tätä nykyä ihan omillaan.
3277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

paremmin kuin naapurikunnilla. Ihan hyvähän se on. Mistä se johtuu? Johtuuko siitä, että vasurit eivät enää huseeraa ylinnä? Nyt asioita hoitaa Kepu, kok ja perus. Virkamiehet kuulemma saavat työrauhan eri hyvin kuin ennen. Hyvä Pudas!

Äänestä
  • no johan on kommentti, paremmin kuin naapuri kunnilla??? Oulukin on naapuri! nyt asioita hoitaa kepu? kok? ja persus? voi hyvä helev,,,hoitaiskin. ois jo korkea aika, no onneksi monikuntaliitos selvitys on käynnissä.

    Äänestä

  • puttaalainen kirjoitti:

    no johan on kommentti, paremmin kuin naapuri kunnilla??? Oulukin on naapuri! nyt asioita hoitaa kepu? kok? ja persus? voi hyvä helev,,,hoitaiskin. ois jo korkea aika, no onneksi monikuntaliitos selvitys on käynnissä.

    liitos selvitys joutuu toteamaan Oulun ja eräiden naapureiden huonon taloudellisen tilanteen ja että liitoksilla ei tilannetta juurikaan auteta. Kuntien huonoon taloudelliseen tilanteeseen on syypää Suomen hallitus ja eduskunta, ei kunnat itse. Kinnulan pieni kunta se vaan porskuttaa. Ei yhtään työtöntä siellä elätetä. Otettaisiinpa oppia sieltä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunta kirjoitti:

ei hakenut köyhille kunnille tarkoitettua harkinnanvaraista rahoitusavustusta valtiolta. Täällä pärjätään tätä nykyä ihan omillaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu