Eivät ihmiset oikeasti tahdo lähestyä ketään, he haluavat vain purkaa tunteitaan täällä. Kuten alapuolella viestejä soita minulle! Todella epämääräistä! Joten jos luulit että hän kaipailee sua, niin väärä hälytys.
Tämä on vain purkautumispaikka
totuus sattuu
4161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
purkaa niitä tunne asioita niinkuin parhaaksi näkevät.
Sellaista toiveajattelua tämä on enimmäkseen.
vain jos tunnisteet ovat selvät ja hyvät ,voisi olla parempi mahdollisuus ,
että joku uskaltaisi ottaa yhteyttä irl ,tosissaan!
No onhan se nyt parempi vaihtoehto purkaa tänne kuin esim. tunteiden kohteelle tai omille ystäville. Ystävyyssuhteet eivät ole mitään terapiasuhteita. Itse ainakin yritän olla rasittamatta ystäviä omilla tunteenpurkauksillani, mieluummin kirjoittelen asioista tänne kun ei kukaan tunne. Tuntemattomien iva ei satu niin paljon kuin vaikkapa tunteiden kohteen. Sehän on musertavaa, tulla nöyryytetyksi asianomaisen taholta.
eikä se maata mullista tai hidasta kenenkään elämää ,jos tänne muutaman viestin kirjoittaa. Hyvää päivän jatkoa kaikille.!
ps.Olet oikeassa siinä että parempi tänne ,kun sille kohteelle joka ei enää välitä.
kyllä se ajan kanssa helpottaa...lopulta puhaltelee uudet tuulet.
No ne miehet joita täällä kaivataan, ovat jo uusissa suhteissa ja jatkaneet matkaansa. Harvemmin miehet jäävät yhtä naista kaipaamaan. Naiset varmaan tänne enempi kirjoittelevat, kun meillä naisilla on tunteet kuitenkin.