Kertokaas hyvät ihmiset vinkkejä mitä tekemistä tällainen nuori naisimmeinen voi keksiä Iisalmessa, yksin tai porukalla, arkena ja viikonloppuna? Kuolee kohta tylsyyteen... Ehdotuksia otetaan vastaan laidasta laitaan, kaikkea uutta on mukava kokeilla:)
Tekemistä +20 v. ihmisille?
Memmu84
4568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Peltosalmella koulun vieressä kulkee 9 radan mittainen frisbeegolfrata. Sinne vaan heittelemään. Frisbeet maksavat urheilukaupassa n. 10 e. On kivaa ja letkeetä.
Siinäpä ne tekemiset sitten olikin..
marjastus, sienestys, golf Ahmolla, kansalaisopisto, moottoripyörä kerho, pyöräily, autolla rälläys, itsetyydytys, tanssit, uimahalli ym ym ym my my ym :)
Urheilua löytyy joka lähtöön ja monen tasoista. Lenkkipolkuja ja kuntoilupaikkoja vähintäänkin riittävästi Iisalmen alueella. Kansalaisopistosta löytyy kursseja arkunteosta lähtien. Tanssiryhmiä kansantansseista latinoon. Ryyppyporukoita monen tasoisia, jos haluaa sitä harrastaa. Puoluetoimintaakin löytyy, mutta Iisalmessa vallitsee yksipuoluejärjestelmä, eli siinä harrastuksessa vaihtoehdot on vähissä.
Aina voi surffata netissä ja etsiä uusia matkailukohteita - pakopaikkoja pois Iisalmesta! Matkojen välillä vaan elää kituutetaan ja säästetään rahaa uuteen reissuun.