BMW:n myynti on

Suomessa myynti on pudonnut 47 % ja Länsi-Euroopassakin 31 %. Mistä tämä johtuu?
9258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tehdä niin hyviä autoja kuin Audi ja Mersu. Bemu jää kauppaan.

Äänestä
  • ...ei vaan riitä rahat enää bemariin. Kun ei ole varaa parhaimpaan, niin ostetaan sitten jokin mitäänsanomaton paska halvemmalla.

    Äänestä

  • laman uhreilla... kirjoitti:

    ...ei vaan riitä rahat enää bemariin. Kun ei ole varaa parhaimpaan, niin ostetaan sitten jokin mitäänsanomaton paska halvemmalla.

    Laitetaan enemmän rahaa ja ostetaan laatupelejä.

    Äänestä

tai muuten velaksi eikä enää saa velkaa niin helposti.

Äänestä

siinä se syy.

Äänestä

lähes persaukiset tyypit jotka eivät ymmärrä tekniikasta yhtään mitään elvistelyvälineeksi. Nyt kun vähän lama puraisee Bemarit jäävät kauppaan.

Äänestä

Mihinkä lähteeseen perustuen myynti on romahtanut? Pistätkö linkin?

Äänestä
  • AKE:n sivuilta. Myynti näyttää olevan todellakin romahtanut kuten aloittaja kertoi.

    Äänestä

Ei tarvi vähän väliä olla autoa päivittämässä.
hulluahan hyvän vaihtaa / luiopuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


romahtanut kirjoitti:

Suomessa myynti on pudonnut 47 % ja Länsi-Euroopassakin 31 %. Mistä tämä johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu