Jess, saihan Judokatkin oman loistavan edustajansa bigbrotheriin, Esa A. Seuranen...
Onkohan loppuun saakka talossa, hmm..
Onkohan loppuun saakka talossa, hmm..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tosi edustaja todellakin. kukaan ikinä kuullutkaan kys. hyypiöstä...
...kuitenkin kuullut. Ei sustakaan kukaan mitään tiedä muuta kuin, että vedät hyypiömäisiä johtopäätöksiä.
.. kuin eräillä muilla hyypiöillä:
http://www.hs.fi/viihde/artikkeli/Helsingin Mensan puheenjohtaja kilpailee Big Brotherissa/1135248797549?ref=rss
...kuitenkaan judopuolelta löytyvä Esa Seuranen. Kotisivuiltaan ei ainakaan löydy judoa harrastusten joukossa.
Juniorit huudella täällä vaan... Menkääs -90 luvulle tarkistelemaan..
Ja minkälaista - vai vain huutelua? Eräällä eteläsuomalaisen seuran juniorikisoissa jonkin verran pärjänneelläkin kaverilla on kyllä sama nimi. Mutta bb-kaverin kotisivuilla ei tosiaan judoa mainita harrastuksena.
Näillä sivuilla on muuten ennenkin yritetty saada pelkän nimen perusteella mensa-statusta judokalle. Mutta kun pelkkä nimi ei riitä, tarvitaan se henkilöllisyys.
Esa A Seuranen judoliiton hallitukseen. Pitkän linjan judokana tuo paljon kaivattua medianäkyvyyden osaamista liitolle ;)