mitä suosittelette

Mitä suosittelisitte leffax jos käyn vuokraamassa? Ei mitään lässy lässyn juttuja vaan komediaa tai toimintaa yms. Oisko Bruce taivaanlahja hyvä?
11938
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

minusta Pirates of the Caribbean oli aikas hassu..

Äänestä
  • Sen olen jo nähnyt, oli kyl hyvä.

    Äänestä

  • leffaillax? kirjoitti:

    Sen olen jo nähnyt, oli kyl hyvä.

    Pirates of the caribbean ei ole katsomisen arvoinen elokuva. En löydä siitä mitään positiivista sanottavaa.

    Äänestä

  • lauri kirjoitti:

    Pirates of the caribbean ei ole katsomisen arvoinen elokuva. En löydä siitä mitään positiivista sanottavaa.

    huomaa keskustelun pointti.

    Äänestä

  • lauri kirjoitti:

    Pirates of the caribbean ei ole katsomisen arvoinen elokuva. En löydä siitä mitään positiivista sanottavaa.

    no mielipiteesi selittykkin nimimerkkisi kautta: olet poika tai mies!? Ja Caribbeanissa on JOHNNY DEPP. :D Että siinä on ainakin 1 positiivinen asia! Terveisin

    >>in love

    Äänestä

  • höpötti kirjoitti:

    huomaa keskustelun pointti.

    harmi että olet tota mieltä sillä musta se oli hyvä mutta haluan vain korostaa että jokaisella ihmisellä on oma mielipiteensä ja on sinäänsä mukava tietää etteivät kaikki ole pirates of the caribbean faneja

    Äänestä

elokuva on Ihmisjahti (wrong turn), ikäraja 15 vaikka itse olisin antanut 18. En tajua millä kriteereillä ne näitä rajoja laittelee?? Vanha Evil Deadkin sai 18? Vanhan maineensa takiako?

Äänestä
  • Vanha Evil Death ei ole varmaan käynyt tarkastusta läpi ja silloin tulee automaattisesti K-18. Tällöin se ikäraja on kylläkin neliön sisällä. Muutoin tarkastetuissa elokuvissa ikäraja on ympyröity.

    Äänestä

Taivaanlahja oli mielestäni aika huono. Jos on nähnyt trailerin niin on nähnyt jo puolet kunnon vitseistä. Jumalfilosofian sekoittaminen komediaan ei myöskään toimi. Tai kyllä kai tästäkin joku on tykännyt.

Miten olisi Terminator 3? Siinä on sekä näyttävää toimintaa että huumoria, joka kolahtaa varsinkin jos on nähnyt aiemmat osat.

Äänestä
  • Kiitti, pidetään mieles.

    Äänestä

no hmm.. :)
toi eka ois ihan hyvä.. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leffaillax? kirjoitti:

Mitä suosittelisitte leffax jos käyn vuokraamassa? Ei mitään lässy lässyn juttuja vaan komediaa tai toimintaa yms. Oisko Bruce taivaanlahja hyvä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu