Kiitos tälle palstalle

Itse aikoinaan otin pikavippejä tämän palstan listoilta. Siis niiltä listoilta joita jotkut kusipäät tänne tekee.

No onneksi vitun vipit on jo maksettuja ja luottotiedot palautuu syksyllä. Siis 3 vuoden taistelun jälkeen.

Eli lopettakaa nyt tämä palsta jo. Tämän palstan kautta ihmiset joutuvat vaikeuksiin.
8401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sinä vain yksinkertaisesti kuulut (kuuluit?) siihen suureen joukkoon ihmisiä, joita voi uunottaa. Joitakin enemmän, joitakin vähemmän, mutta yhtä kaikki uunotettavissa.

Kyllä tällä palstalla noin pääsääntöisesti saa vaikutelman siitä, kuinka helvetin typerää on ottaa pikavippejä. Ja se ON todella typerää. Mutta ei typeryydestä voi syyttää keskustelupalstaa. Sinunhan pitäisi olla tyytyväinen siitä, että sait opetuksen etkä haksahda samaan ansaan enää. Joillekin kun käy paljon huonomminkin.

Mutta tuolla en tarkoita sitä, että puolustelisin pikavippifirmoja. Päinvastoin, niitä pyörittävät moraalittomat kusipäät, ahneet paskakasat, jotka imevät nuorilta ja yksinkertaisilta ihmisiltä rahaa.

Äänestä
  • mieti sitä idiootti jos muita vaihtoehtoja ole!!!ja mua ei uunoteta.

    Äänestä

  • väitteesi että vippiyhtiöiden asiakkaina on nimenomaan nuoria ja yksikertaisia ihmisiä?

    Kysyy yksi moraaliton kusipää, ahne paskakasa

    Äänestä

  • Minä yksinkertaisesti kuuluin työttömien ryhmään joita voi uunottaa, no eihän työssäkäyvä tarvitsekaan vippejä, vitun paska.

    Äänestä

  • guggui kirjoitti:

    Minä yksinkertaisesti kuuluin työttömien ryhmään joita voi uunottaa, no eihän työssäkäyvä tarvitsekaan vippejä, vitun paska.

    ei tarkoita sitä että älykkyys on niin matalalla että voi uunottaa, kyllä se tyhmyys on syntymälahja.

    Äänestä

  • on työtön kirjoitti:

    ei tarkoita sitä että älykkyys on niin matalalla että voi uunottaa, kyllä se tyhmyys on syntymälahja.

    Älykkyys on sitä että tietää miten päästä ongelmista eroon, viisaus on sitä ettei joudu ongelmiin.

    Kyllä älykäskin voi astua paskaan ;)

    Äänestä

Palsta on vippifirmojen mainos.

Äänestä

Ja kiitos myös marellalle kun poistelee asiallisia viestejä ja mainostaa tuomn tupia, kait on jo käyny alttarin kautta T. Mäen kanssa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hfdl kirjoitti:

Itse aikoinaan otin pikavippejä tämän palstan listoilta. Siis niiltä listoilta joita jotkut kusipäät tänne tekee.

No onneksi vitun vipit on jo maksettuja ja luottotiedot palautuu syksyllä. Siis 3 vuoden taistelun jälkeen.

Eli lopettakaa nyt tämä palsta jo. Tämän palstan kautta ihmiset joutuvat vaikeuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu