Paljon melua tyhjästä!

Sitä ovat tupakkaoikeudenkäynnit. Kukaan ei pakota tupakoimaan. En tiedä onko turhempaa asiaa, jolla oikeuslaitosta rasitetaan?
4207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

oikeassa olet. jostain syystä suomessakin paheksutaan tupakointia yllättävän paljon. voisi sanoa että tupakointi on jopa aliarvostettua verrattuna vaikka alkoholiin.

tänään tuli ylen aamu-tv:ssä vieraana joku eläkeellä oleva läski oikeusprofessori joka julisti tupakkayhtiöiden salaliittoa ja omaa vihaa tupakkaa/yhtiöitä kohtaan. ironinen ilmapiiri oli niin paksua että olisi voinut leikata veitsellä.

Äänestä
  • Tällä asialla ei ole mitään tekemistä lasten kanssa. Tupakka pitää kieltää kokonaan. Maailma on täynnä tupakalle allergisia ihmisiä. Ette tiedä millaista on liikkua kaupungilla tupakalle lemuavien ihmisten keskellä! Jokainen tehkööt mitä lystää, mutta kekenkään tekemiset eivät saa tapahtua toisten kustannuksella. Siis jos tupakoi, menee metsään tupakoimaan ja jää sinne kunnes haju on poistunut! En minäkään aiheuta tupakoitsijoille verisiä suupieliä tms.

    Äänestä

  • jkll kirjoitti:

    Tällä asialla ei ole mitään tekemistä lasten kanssa. Tupakka pitää kieltää kokonaan. Maailma on täynnä tupakalle allergisia ihmisiä. Ette tiedä millaista on liikkua kaupungilla tupakalle lemuavien ihmisten keskellä! Jokainen tehkööt mitä lystää, mutta kekenkään tekemiset eivät saa tapahtua toisten kustannuksella. Siis jos tupakoi, menee metsään tupakoimaan ja jää sinne kunnes haju on poistunut! En minäkään aiheuta tupakoitsijoille verisiä suupieliä tms.

    Taitaapa se allergisuus johtua pääkopasta eikä tupakasta.
    Onko sinne tupakasavuun pakko tunkea jos et siitä pidä, mene hyvä ihminen eri suuntaan ei sun ole mikään pakko savun sekaan tunkeutua.

    Äänestä

  • jymy,,, kirjoitti:

    Taitaapa se allergisuus johtua pääkopasta eikä tupakasta.
    Onko sinne tupakasavuun pakko tunkea jos et siitä pidä, mene hyvä ihminen eri suuntaan ei sun ole mikään pakko savun sekaan tunkeutua.

    MÄ ASUN TÄSSÄ MUN IKIOMASSA, JA KALLIISTI MAKSAMASSANI ASUNNOSSA.'
    EN SAA HENGITTÄÄ PUHDASTA ILMAA.
    ALAPUOLELLA ASUVAT NIKOTINISTIT TEKEVÄT HENGITTÄMISENI ERITTÄIN VAIKEAKSI.
    OKSETTAA TOI KAAMEA RÖÖKIN HAJU - MUN KODISSANI.

    EN IKIMAAILMASSA OLE TUNKENUT ITSEÄNI ENKÄ LAPSIANI YHTEENKÄÄN NIKOTINISTIEN SUUNTAAN - PÄINVASTOIN. KAIKKI RÖÖKAAJAT OLEMME KIERTÄNEET KAUKAA!!!!!


    SINÄ RAUKKA NIKOTIININ ORJA, OLET SAIRAS JA SÄÄLITTÄVÄ OLENTO!
    HAKEUDU HOITOON - SULLA EI OLE MINKÄÄNLAISTA OIKEUTTA PILATA TERVEIDEN IHMISTEN EIKÄ ELÄINTEN HENGITYSILMAA.

    MEINIKÖ JAKELUUN - EI TIETENKÄÄN.
    NÄYTÄ TÄMÄ TEKSTI JOLLEKIN TERVEELLE IHMISELLE, JONKA TOIVOTTAVASTI TUNNET, PYYDÄ HÄNTÄ TÄMÄ SINIULLE SELVITTÄMÄÄN.
    PYYDÄ VIEMÄÄN SIKALAAN, HENGITÄ SIELLÄ VAPAASTI JA NAUTI SIITÄ IHANASTA TUOKSUSTA!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pär Pillhard kirjoitti:

Sitä ovat tupakkaoikeudenkäynnit. Kukaan ei pakota tupakoimaan. En tiedä onko turhempaa asiaa, jolla oikeuslaitosta rasitetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu