Omenat tippuu raakoina puusta.Onko kukaan koittanut tuleeko raaoista omenista tuoremehua.Eli kannattaako niiden kanssa tuoremehuasemalle mennä?
omenatuoremehu
2
766
Vastaukset
- todellakaan,
ensinnäkin niistä heruu vähän mehua ja ovat väkeviä. Eli kompostiin vaan...
- alkup.kysyjä
tuoremehuasemalla.Näistä puoliraaoista tuli 23kg-->13 litraa hyvänmakuista mehua.Mehuasemanpitäjä kertoi että valkeakuulas mm.pitääkin puristaa puoliraakana ja oli juuri jollekkin puristanut ja tuli tajuttomasti mehua.marttaliiton sivulla sanotaan että kun valkeakuulaan siemenet vaaleanruskeita niin silloin mehuksi.Aronia antaa muuten tosi kivan sävyn omenamehuun mutta aroniakaan ei vielä ole kypsää.kuulin Saarioisen työntekijältä että siellä marjat aina pakastetaan hetkeksi niin mehua tulee tuplasti enemmän!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 182076
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs561824- 821463
- 1771444
- 211429
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3091407Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti1001037Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä621004Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää34985- 349884