Kuka Tamperelainen kartingkuski on n 40v ???

3644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olisko huoltajala keittänyt

Äänestä

sulkeissa koko uutinen tuosta iltasanomien linkistä


[Alaston mies paiskoi pokaalit kadulle - katso video
30.08.2009 23:54, päivitetty 31.08. 08:51


Kohtalaisen palkintokaapin urheilemalla saavuttanut noin 40-vuotias mies paiskoi pokaalinsa ja mitalinsa parvekkeelta kadulle lauantai-iltana Tampereella.

Toisen kerroksen parvekkeelta lensi kadulle noin 30 palkintoa. Mies ei ilmeisesti ollut kuitenkaan heittolajien harrastaja. Pokaalien joukossa oli muun muassa Tukholman maratonilta saatu pysti.

- Moni auto sai kolhuja, ja yhden naisen autosta hajosi takaikkuna, kertoo tapahtumia kadun toiselta puolelta tarkkaillut tamperelainen.

Omituinen jupakka sattui Tampellan alueella Verstaankadulla. Tilanne rauhoittui, kun poliisipartio tuli paikalle ja kyyditsi alastomana riehuneen urheilumiehen pahnoille lepäämään.

Palkinnot jäivät kadulle.

- Poliisi sanoi meille, että potkikaa ne tien sivuun, silminnäkijä kertoo.

Toim. Jussi Niiranen]

nyt sitte kysymys: missä tuossa jutussa mainitaan "kartingkuski"?
ei osu mun silmään.
Tukholman maraton pokaali löytyi kyllä, mutta veikkaan, että autourheilupuolelta (laji kuin laji) kansallisella tasolla on aika vähän Tukholman maratoniin osallistuneita.

Äänestä
  • tuossa tulosta en oo ikinä mitään ottanut

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iltasanomat raportoi kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1725259

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu