alkoholi laittomaksi!

känniääliötvittuun

´kannatan alkoholin kieltoa lailla. täällä on liikaa känniääliöitä eikä niitä kukaan jaksa kattela! ja jos alettas myymää pimeenä ni hyvä vaa kaikki pultsarit kuolis metanoliin!

4

1450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • psfh

      metanolikauppaa voi hyvin verrata siihen, kun mafia on itse munannut suomen hasismarkkinat, tunkemalla ne täyteen pelkkää paskaa, jonka maine "hasiksena" on todella surkea.

      kuluttajat ovat vastanneet paskan roudaamiseen lisäämällä kannabiksen kotikasvatusta, ja nyt yli 20 000 taloutta kasvattaa jo itse maassamme käyttämänsä kannabiksen.

      näin ammattimaisen rikollisuuden oma ahneus on vähentänyt maamme huumeongelmia kovien huumeiden suhteen omalta osaltaan, kun kotikasvatuksesta on tullut suositumpi ilmiö kuin hasiksen ostamisesta näiltä tyypeiltä.

      siltikin vaikka tässä maassa kannabiksen kasvatuksesta saa paljon suuremman tuomion kuin tuon lääkeainemoottoriöljy-hasiksen ostamisesta.

      outoa lainsäädäntöä ja ironista käytöstä rikollisilta. pilata nyt omat markkinat.

      ja nyt nämä 20 000 kannabista kasvattavaa taloutta ja muutamia satoja tuhansia muita käyttäjiä ei näy missään medioissa.

      ihme homma että ei näy, kun huumeiden (erityisesti kannabiksen) pitäisi olla niin heeeelvetin vaarallisia.

      miksi näin?

      eihän tuo käyttäjä- ja kasvattajamäärä ole todellakaan mikään marginaalinen ilmiö.

      pakko tulla vain siihen tulokseen, että kannabis ei aiheuta käyttäjilleen kovinkaan suuria ongelmia, vaan niitä aiheuttaa pääasiassa vain "kyttääjät.net"-palveluun tykästyneet poliiseille soittelijat.

      • trttt

        totally related to the topic


      • psfh
        trttt kirjoitti:

        totally related to the topic

        met ei olla täällä niin muodollisia.

        keskustelut kulkevat aika vapaasti.

        kyllä sinä siihen totut.

        siihen asti saat valittaa vapaasti.

        ja senkin jälkeen.


    • hippihomohippi

      hippihomohippihomo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3326
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      90
      3074
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2994
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      67
      2905
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      52
      2852
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2609
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2424
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      49
      2269
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      41
      2137
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1923
    Aihe