UrhoTV, ruotsalaisten kusetustako?

Ruotsalaiset kusettaa vaan

UrhoTV:stä kohistiin alkukesästä paljon, nyt ei ole kuulunut oikeastaan mitään. Canal Digital on kyllä paketoinut sen osaan kanavapaketeista (niin satelliittiin kuin antenniverkon Canal pakettiin), ei vaan löydy tilausnappia siihen että Perhepaketin omaavat saisi sen tilata, Plustv:lle sen piti tulla vaan ei ole muuta kuin ikivanha tiedote että ovat ALUSTAVASTI sopineet..blaa blaa.. ja UrhoTV:n omilla sivuillakaan ei ole muuta kuin että neuvottelut loppusuoralla ja tuokin tiedote on VANHA.

Ohjelmatietoja näyttävistä sivustoistakaan (esim. telkku.com) löydy mistään Urhotv:tä.

Samoin esim. Suomen suurin kaapelitv-operaattori Welhokaan ei ole sitä vielä laittanut mihinkään pakettiinsa tai edes Welho Extra-kanavaksi.

Siis missä tää homma nyt kusee? Onko ne ruotsalaiset jälleen koittamassa kusettaa jollain tuotteella jota ei ole oikeasti olemassakaan? Jos näin on niin on viimenen kerta ja tästä lähtien ei ruotsalaisiin luoteta yhtään! UrhoTV on ruotsalaisten omistama ja ne luulee saavansa kusettaa miten tahtoo.

Vai tietysti nyt kun ensin luvattiin että marraskuun loppuun mennessä tilauksen tehneet saa sen 5 eurolla kuussa mutta sitä tietenkin venytetään niin pitkään että loppujen lopuksi kaikki joutuu maksamaan 10 euroa (norm.hinta) kuussa.

Mä muistutan että SM-liigapelien alkuun on enää reilu viikko aikaa ja jos ne tilausnapit ilmestyy operaattorien sivuille vasta esim. ensiviikon maanantaina tai tiistaina ja ekat pelit torstaina niin ei ne ehdi käsitellä sitä tilausta saati päivittää korttiakaan! Koska tiedän että aina kun tekee tilauksen niin sen käsittelyssä menee jonkun aikaa ja ne systeemit ei ihan heti niitä kanavia kortille päivitä! Kiva siinä sitten jonkun Jyp tai Kalpa fanin odotella turhaan että näkis matsin telkusta silloin 10.9. :(

Kyllä tuossa olis jo kuluttajaviranomaisen asia puuttua tohon peliin!

3

854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parsifal on kusettajafirma

      http://www5.sonera.fi/keskustele/viewtopic.php?f=69&t=355&sid=90ffae82529f56077f288804bfdc6540&start=10

      Soneran ja muidenkin kaapelioperaattorien kanssa neuvottelut siis VIELÄKIN KESKEN, eli taitaa toi Parsifal kusettaa niitä oikein rankemman päälle!

      Ja jahka se kusettaa Canal Digitaliakin niin ei varmaan kauaa kunnian kukko laula kun jo on Parsifal rosiksessa vastaamassa huijaussyytteisiin!

      Pitäis Viestintäviraston vähän ottaa selkoa mikä firma on miehiään, ei Parsifalista ennen tuota Urhotv:tä esim. oltu Suomessa kuultukaan.

      • en tilaa UrpoTV:tä

        että Parsifal taitaa sittenkin olla se Canal :n (EI Canal Digitalin, Huom!) bulvaani. Tai kenties joku Canal :aan kytköksissä oleva tytäryhtiö eli kun Canal menetti liigaoikeudet niin perustettiin hämäräyhtiö jolle ne oikeudet siirrettiin jotta saadaan hämättyä kilpailuviranomaisia ja nyt koitetaan kusettaa linssiin niin viranomaisia kuin katsojia ja maksutv-operaattoreita (PlusTV, Canal Digital, Welho, dna, Finnetin Lumotv, Sonera jne).


      • plustv
        en tilaa UrpoTV:tä kirjoitti:

        että Parsifal taitaa sittenkin olla se Canal :n (EI Canal Digitalin, Huom!) bulvaani. Tai kenties joku Canal :aan kytköksissä oleva tytäryhtiö eli kun Canal menetti liigaoikeudet niin perustettiin hämäräyhtiö jolle ne oikeudet siirrettiin jotta saadaan hämättyä kilpailuviranomaisia ja nyt koitetaan kusettaa linssiin niin viranomaisia kuin katsojia ja maksutv-operaattoreita (PlusTV, Canal Digital, Welho, dna, Finnetin Lumotv, Sonera jne).

        http://www.plustv.fi/site/etusivu.jsp?id=108011&location1=1&sl2=1


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      406
      8932
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      180
      3411
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      19
      1870
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      79
      1181
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1080
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1075
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1031
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      1015
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      983
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      930
    Aihe