Bussi Ojaan ammattilainen

Tänään vantaan sotungissa Bussi no 69 kaatu kyljeleen ojaan ja päin pylvästä jossa voimalinjajohdot, kyseessä oli Concordian bussi oliko kyseessä Akt:n ammattilainen mitä sanoo Arska T?
9496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vaatii ammattitaitoa pysäköidä bussi ojanpohjalle sähkötolppaa vasten, siihen ei amatöörit pysty.

Äänestä
  • Varsinkin matkustajat kyydissä, ojaan pysäköinti vaatii ammattimiestä ja kesäkelillä! Aika huonon näköistä kalustoa tolla firmalla, luin juuri aamulla vartti.fi viestin jossa joku valitti miksi 94A aamulähtö ei tule KOntulassa ja kyseli ajomestareita, kumma kun samainen firma( CBF) ajaa sitä linjaa ja matkustajat aika paljon valittaneet, varmaan turhaa valitusta?

    Äänestä

tämä älypää olisi varmaankin tien reunan pettäessä äkkiä kimaissut lähimpään naapuriin,lainannut lapion ja heitellyt soraa pettävän kohtaan.pitäisi hiukka ajatella ennen kun arvostelee.

Äänestä
  • Valokuvaa kun katsoi tie näytti ihan ehjältä, epäilen että ajovirhe kyseessä, liian reunaan on ajettu.

    Äänestä

  • Sotungissa kirjoitti:

    Valokuvaa kun katsoi tie näytti ihan ehjältä, epäilen että ajovirhe kyseessä, liian reunaan on ajettu.

    Tienreuna näytti bussin kohdalla ehjäljtä, mutta ei se bussi varmaan pysähtynyt kuin seinään heti siinä missä tien reuna petti. Olisi pitänyt olla erikseen kuva murtuneesta tien reunasta tai kuvassa olisi pitänyt näkyä tienreunaa pitkälle taaksepäin, jotta voisi sanoa mitään ajovirheistä.

    Äänestä

  • Pitkään pientareella tasapainoillut kirjoitti:

    Tienreuna näytti bussin kohdalla ehjäljtä, mutta ei se bussi varmaan pysähtynyt kuin seinään heti siinä missä tien reuna petti. Olisi pitänyt olla erikseen kuva murtuneesta tien reunasta tai kuvassa olisi pitänyt näkyä tienreunaa pitkälle taaksepäin, jotta voisi sanoa mitään ajovirheistä.

    Katsoin uudelleen vartin sivuja ja öytyi kaksi lukijoiden lähettämää kuvaa Bussin takaa otettua, toinen lähempää ja toinen kauempaa ja kummassakaan en huomannut mitään asfaltin pettämistä,, tiedä häntä!

    Äänestä

olisko 2 tai 3 vai peräti 6 onettomuutta (kolaria) päivässä joihin helbin ammattikuski on syypää ja lisäksi kaikki nekin jotka olisi voinut välttää ennakoimalla, mutta joihin saa toisesta osapuolesta syypään.

Äänestä

AKT:n ammattilaiset ovat Hakaniemessä valmistautumassa työehtosopimus neuvotteluihin joidenka tuloksia helbillä yritetään seurata

Äänestä
  • Tie on murtunut ojaanajon seurauksena. Enpä ihmettelis jos kuski oli puhunut kännykkään ja kaatanut bussin.
    Kännykkään puhuminen ajaessa on yleitä kaikissa yhtiöissä.
    Ihan turhaa syyllistää jotain yhtiötä kun näitä sattuu kaikille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihme ja Kumma kirjoitti:

Tänään vantaan sotungissa Bussi no 69 kaatu kyljeleen ojaan ja päin pylvästä jossa voimalinjajohdot, kyseessä oli Concordian bussi oliko kyseessä Akt:n ammattilainen mitä sanoo Arska T?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu