Joosua, Admata, x-vl ja Leena Huovinen? Onko tämä palstauudistus vienyt heidät mennessään?
Mihin katosivat
Ovat kadonneet
19344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Moni muu on kadonnut täältä jo aiakisemmin. Mutta tämä uudistus vie loputkin! Admatalla on oma palsta. Hakomaja. Hän käy täällä joskus. Leena Huovinen lähti ovet paukkuen Mopin palstalta uhkailtuaan sitä. Mutta palasi takaisin. Missä on Jemima-Ankka? Ei hän ainakaan sillä nikillään kirjoita, mutta vaihtelee nikkejä. Siirtyikö Joosuakin Mopin palstalle? x-vl on joskus täällä nähty ja ehkä siirtynyt Hakomajaan.
Mielivaltainen moderointi rassaa tätä palstaa. Kuka täällä viitsii vakavissaan mitään keskustella?
..eteenpäin. "Eteenpäin" sanoi Mannerheim.
Jemima-Ankka kirjoittaa omalla nikillään silloin ku ehtii. Ei vaihtele nikkejä. Tuollahan tuo Mopin palstalla on tännääkin kirjoittanut. Ja Hakomajassakin näkyy. Mutta ei tällä palstalla viitsi kukaan kirjoittaa, mennyt niin huonoksi.
Joo, palstan moderaattorin mielivalta, poistot puolueellisuus on yksi asia. Toinen ja pahin syy on jatkuvat terrorisoivat tupakkajauhamiset. Vakava keskustelu hautautuu tupakka- ja haukkumiskirjoitusten alle. :-(
pahemmin kuin yksikään melperi. Täällänöyryytetään velvoittamalla laskemaan yhteenlaskua kuin alakoulussa, huterasti tehdyistä merkeistä joista ei saa selvää.
kirjoittajia ja keskustelijoita!
vanha pieru Melperi pysyy palstalla kuin pahka puussa.
Aivan oikein päätelty: olen siirtynyt Hakomajaan. Silloin tällöin käyn täällä katsomassa ja lukemassa muutaman tutun nikin kirjoituksia.
Terveisiä tutuille! Oli välillä mukava jutella täälläkin.
Jos jollakin on 'ikävä' minua, niin minut löytää kyllä helposti entisellä osoitteellani. :)
On se ikävä sinua, ihan ilman lainausmerkkejä. Täällä ei liiku liian kanssa niitä joilla on tarve keskustela oikeista asioista niiden todellisilla nimillä mutta sortumatta mustamaalaukseen.
sen vuoksi, että kaikki eivät ole heidän kanssaan samaa mieltä?
Ei sitä tarvi olla smaa mieltä tykätäkseen. Minä olen aina tykännyt Jemima-Ankan kirjoituksista ja tyylistä. Vaikka olen monesta asiasta eri mieltä. Tai ainakin joistakin.
Eihän eri mieltä oleminen tarkoita, että tapellaan...Tottakai sadat ihmiset ovat sataa eri mieltä. jokkainen tarkkailee tätä maailmaa omasta vinkkelistään...tietysti avarakatseisuus ja se, että ymmärtää myös toisen katsantokannan, on välttämätöntä keskustelulle.
Laittamattomasti sanottu.
Moni on jättänyt nettikeskustelun. Olisiko nämäkin joutuneet puhuteltavaksi? Riskit joutua vaikeuksiin ovat kasvaneet. Mopin palstalla Maalaispoika poistatti kaikki kirjoituksensa. Nimettömyys kun ei palstoilla olekaan taattu.
Minne vanha kuoma Kicki on mennyt?
ilmoittelemaan asiattomista viesteistä - ainakin poistetut ketjut sitä osoittavat?
Myönnän.Sellainen ikävä tapa hänellä oli. Mutta en halua häntäkään moittia.
tietävät hyvin, että palstaa pyörittää heidän vanha ystävänsä. Oma arvioni on 30% viesteistä. Voip olla toki alakanttiin. Korkeasti koulutettu ihminen vielä!