nyt kyl näyttää pahalta ku metro sai ottelurangaistuksen ja muutama pelaajaki loukkaantu...älkää väittäkö että jokerit vaa pelas rumaa peliä,samaa voi sanoa kärpistä...tenki on pois maanantaina et siin mieles kummaltaki joukkueelt paras pelaaja pois...mut huomenna jokerit näyttää kotona et me ei niin vaa anneta kärpäsien pudottaa meitä lomille...ottelu päättyy jokereille maalein 3-2!!!
jokerit!!!
ikuinen JOKERIFANI!!!
6515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Just luin et Tenki pelais..mikähän sivu se oli.
Mut kyl toi Metron tilanne oli ihan käsittämätön.Se tapahtu pelitilanteen ulkopuolella ja oli vielä aivan tarkoituksellinen.Eli Pyörälän taklausta ei voi edes verrata siihen.ja se oli tavallaan jokeripelaajan omaa syytä ku otti huonosti taklauksen vastaan menemällä kyykkyyn.
Toivotaa ettei huomises pelis tuu kummallekkaa joukkueelle loukkaantumisia..
Heräähän todellisuuteen, jäbä! Kärpillä on sen verran taitavampi, liikkuvampi ja materiaaliltaan tasaisempi joukkue, että narrit jää jalkoihin, kunhan oululaiset pitävät vain päänsä kylmänä eivätkä ryhdy samaan sikakiekkoon kuin pellepaidat. Sehän nyt on selvää, että Bäckström, liigan paras maalivahti, yritetään keinoin millä hyvänsä niitata sivuun - se näyttää olevan Jortikan ja pelaajien kutsumus tällä hetkellä - mutta kyllä sillä menolla tie nousee nopeasti pystyyn.
Kärpät on PERSEESTÄ ja JOKERIT tulee. Tänään Areenalle!
Jokerit on maailman kaikkeuden paskin joukkue.. Ihanaa että ne hävis. On NIIN HELVETIN kivaa ku jokerit hävii
...homma että Kärpät niittas Jokeri porukan jäänrakoon..
Jokerit kesälomille. metro mielisairaalaan