jokerit!!!

nyt kyl näyttää pahalta ku metro sai ottelurangaistuksen ja muutama pelaajaki loukkaantu...älkää väittäkö että jokerit vaa pelas rumaa peliä,samaa voi sanoa kärpistä...tenki on pois maanantaina et siin mieles kummaltaki joukkueelt paras pelaaja pois...mut huomenna jokerit näyttää kotona et me ei niin vaa anneta kärpäsien pudottaa meitä lomille...ottelu päättyy jokereille maalein 3-2!!!
6515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Just luin et Tenki pelais..mikähän sivu se oli.
Mut kyl toi Metron tilanne oli ihan käsittämätön.Se tapahtu pelitilanteen ulkopuolella ja oli vielä aivan tarkoituksellinen.Eli Pyörälän taklausta ei voi edes verrata siihen.ja se oli tavallaan jokeripelaajan omaa syytä ku otti huonosti taklauksen vastaan menemällä kyykkyyn.
Toivotaa ettei huomises pelis tuu kummallekkaa joukkueelle loukkaantumisia..

Äänestä

Heräähän todellisuuteen, jäbä! Kärpillä on sen verran taitavampi, liikkuvampi ja materiaaliltaan tasaisempi joukkue, että narrit jää jalkoihin, kunhan oululaiset pitävät vain päänsä kylmänä eivätkä ryhdy samaan sikakiekkoon kuin pellepaidat. Sehän nyt on selvää, että Bäckström, liigan paras maalivahti, yritetään keinoin millä hyvänsä niitata sivuun - se näyttää olevan Jortikan ja pelaajien kutsumus tällä hetkellä - mutta kyllä sillä menolla tie nousee nopeasti pystyyn.

Äänestä
  • Kärpät on PERSEESTÄ ja JOKERIT tulee. Tänään Areenalle!

    Äänestä

Jokerit on maailman kaikkeuden paskin joukkue.. Ihanaa että ne hävis. On NIIN HELVETIN kivaa ku jokerit hävii

Äänestä

...homma että Kärpät niittas Jokeri porukan jäänrakoon..

Äänestä

Jokerit kesälomille. metro mielisairaalaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikuinen JOKERIFANI!!! kirjoitti:

nyt kyl näyttää pahalta ku metro sai ottelurangaistuksen ja muutama pelaajaki loukkaantu...älkää väittäkö että jokerit vaa pelas rumaa peliä,samaa voi sanoa kärpistä...tenki on pois maanantaina et siin mieles kummaltaki joukkueelt paras pelaaja pois...mut huomenna jokerit näyttää kotona et me ei niin vaa anneta kärpäsien pudottaa meitä lomille...ottelu päättyy jokereille maalein 3-2!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu