Pissapojan letkun johdot?

Mitkähän sähköjohdot kulkee Mersun (124 vm-92 200 D) pissapojan letkun sisällä?
Niitä on kaksi ja ne menee pissapojan säiliön viereen, mutta päitä ei ole kytketty mihinkään.
Pissapojan neste ja nuo johdot siis kulkevat samassa muoviletkussa.
4471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ne on vastuslankoja.Pitää putken sulana pakkasilla.Hyvä keksintö

Äänestä
  • Ja haihduttaa nesteestä alkoholin pois...?

    Äänestä

  • Ihan tavallista kuparisäikeistä sähköjohtoa, muovieristet päällä.

    Äänestä

Suutinhan se ekana jäätyy tukkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


124 MB 200 D kirjoitti:

Mitkähän sähköjohdot kulkee Mersun (124 vm-92 200 D) pissapojan letkun sisällä?
Niitä on kaksi ja ne menee pissapojan säiliön viereen, mutta päitä ei ole kytketty mihinkään.
Pissapojan neste ja nuo johdot siis kulkevat samassa muoviletkussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu