Missä voi tehdä tehtäviä rauhassa hyppytunneilla?

Kiitosh ;)

Niin, eli onko TKK:lla erikseen varattu tiloja, joissa voi työskennellä itsenäisesti esim. hyppytunneilla tai Koulunjälkeen?

2

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-teekkari, nyk. DI

      Moikka.

      TKK:lta löytyy moniakin paikkoja, joissa voi työskennellä itsenäisesti. Jos haluat tehdä töitä tietokoneella, päärakennukselta (kuten myös kaikilta lafkoiltakin) löytyy tietokoneluokkia, joihin voi mennä esimerkiksi kirjoittamaan labraraportteja. Jos taas et tarvitse konetta, vaihtoehtoja löytyy entistäkin enemmän. Jos kaipaat tenttiinlukupaikkaa, kannattaa ehdottomasti mennä TKK:n kirjastoon lukusaliin - siellä on hiljaista ja saa lukurauhan. Kirjaston aulasta taas löytyy pöytiä ja tuoleja, joita kannattaa käyttää hyväksi, jos tekee esimerkiksi kaverin kanssa laskareita tms. Tällaisia pöytäpaikkoja löytyy myös kaikilta lafkoilta, joko aulasta tai käytäviltä. Jos meteli ja keskeytykset ei haittaa ja sosiaaliset suhteet tekevät terää, kannattaa mennä omalle kiltahuoneelle (kiltikselle) - siellä tosin saat varautua siihen, että läksyt jäävät ja alkaa tutustua uusiin ihmisiin ;)

    • <efufuöe

      Eri tiedekuntien tiloissa on myös omia kirjastoja, joiden lukusalit ovat monesti paljon viihtyisämpiä ja tyhjempiä kuin kirjaston. Maarintalolla on ryhmätyötiloja, jos porukalla haluaa laskeskella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      17
      4633
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1692
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      281
      1558
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1514
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      243
      1388
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1120
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1044
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1023
    Aihe