Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

TYTÖT VASTATKAA

Olen reilustu yli 30 v mieshenkilö.Olen ujonpuoleinen ja jännittäjätyyppi.Ulkonäössäni ei ole naistuttavien mielestä mitään vikaa.Minulla on yksi ongelma.En ole poikuuttani menettänyt.Minulla on pari lyhyempää naissuhdetta,ja vaikka erektiossani ei ole normaalisti mitään vikaa niin jännittämisen takia yhdyntäyritykseni eivät ole onnistuneet.Onko nolo jos on poikuus tallella tämän ikäisenä,onko normaalia jos ekoilla kerroilla homma epäonnistuu.Entä voinko kertoa kyseisistä asioista tulevalle kumppanille.Olenko ainut tälläinen tapaus Suomessa.
51192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Et varmasti ole ainut tällainen tapaus Suomessa, eikä ole mikään nolo!
En usko että kenelläkään normaalilla ihmisellä menee ekat kerrat aivan putkeen ja useimmat jännittää niin kamalasti, että on vaan pakko todeta, että yritetään joku toinen kerta sit uudestaan. Jos jännitys on kovin häiritsevää, niin esim lasi viiniä tms voisi auttaa rentoutumaan hieman. Tietenkään ei kannata vetää mitään naamoja, muuten ei varmasti tule onnistumaan :D
Tulevalle kumppanille kannattaa ehdottomasti mainita kokemattomuutesi, niin nainen osaa suhtautua oikein ja auttaa/opastaa. Sitä paitsi naiset arvostaa todella paljon, jos miehestä löytyy pokkaa kertoa tällainen asia!

Äänestä
  • Yksi mielipide toki on kertoa poikuudesta ja toinen on sitten että ei kerro. Oma mielipiteeni on että ei kerro jos sen suinkin voi välttää. Seksin harrastaminen on loppujen lopuksi melko yksinkertaista puuhaa ja kyllä ne/me kokeneemmatkin välillä räpelletään oikein urakalla.

    Todella hienoa toki jos sulla on nainen jolle voit kertoa sinua nolottavan asian tosta vaan, mutta jos et ole varma siitä, älä kerro. Ei nainen välttämättä osaa suhtautua ollenkaan jos odottaa jotain muuta. Kun eka kerta onnistuu ja jatkoa seuraa, homma alkaa toimimaan ja kukaan ei epäile mitään.

    Äänestä

  • toinen mielipide kirjoitti:

    Yksi mielipide toki on kertoa poikuudesta ja toinen on sitten että ei kerro. Oma mielipiteeni on että ei kerro jos sen suinkin voi välttää. Seksin harrastaminen on loppujen lopuksi melko yksinkertaista puuhaa ja kyllä ne/me kokeneemmatkin välillä räpelletään oikein urakalla.

    Todella hienoa toki jos sulla on nainen jolle voit kertoa sinua nolottavan asian tosta vaan, mutta jos et ole varma siitä, älä kerro. Ei nainen välttämättä osaa suhtautua ollenkaan jos odottaa jotain muuta. Kun eka kerta onnistuu ja jatkoa seuraa, homma alkaa toimimaan ja kukaan ei epäile mitään.

    mun mielestä sanot sille tytölle vähän myöhemmin ei tarvi jännittää sit kun tunnet häntä paremmin voit sanoa sitä:)

    Äänestä

Tunnen ihan nelikymppisiäkin "pojuja" pari kappaletta.
Heillä on ensin varmaan asumismuodon takia homma jäänyt, kun ovat asuneet vanhempien kanssa tiiviisti.
Kun aika kuluu, niin valitettavasti sitten on hankala aloittaa...
Kaksi näistä miehistä on kaltaisiasi jännittäjiä, joilla ei sitten tosi paikan tullen ota eteen, vaikka muuten jöpöttäisi ihan kivikovana.

Exälläni oli erektio-ongelma ja hän meni kysymään Viagra reseptiä (silloin 29v). Kyseinen lääkäri oli neuvonut, että alkoholi pieninä määrinä auttaa erektioon, mutta vain pieninä määrinä. Lääkäri oli sanonut, että voit kokeilla jos pari paukkua auttaa, niin sitten ei Viagraa tarvitsisi käyttää niin paljon tai usein (oli silloin ainakin aika kallista vielä).

Luulisin, että sinulla sänkyynmenon pitäisi olla jatkumo lähellä olosta ilman vaatteita ja hyväilyistä, joissa ei ole pyritty seksiin. Kun sitten totut toisen ihmisen "ihoon", niin siitä on helpompi jatkaa eteenpäin.

Minä naisihmisenä voin sanoa, että arvostan paljon enemmän kokemattomuutta kuin kokemusta.
Kokeneilla miehillä on inhottavia tapoja, joita soveltavat kaikkiin naisiin ottamatta selvää pitääkö nainen edes sellaisesta.
Suuseksi ja kaikki maistuu paljon paremmalta, kun ei tarvitse pelätä kaikkia maailman pöpöjä kuten jonkun kyläpukin kanssa.

Kerro, että olet kokematon tai jos et kehtaa, niin sano, ettet ole ollu monen kanssa. Ja voithan sinä laskea leikkiä ja sanoa, että tässä minä nyt olen, sinun seksilelusi -TEE MITÄ HALUAT!
Anna sen naisesi ohjailla sinua ja jättäydy vietäväksi ekoilla kerroilla. sitten, kun alat huomata mistä hän tykkää voit olla itsekin aktiivisempi.

Muista aina, että kaikki naiset tykkäävät eri jutuista. Älä tuputa kerran oppimaasi juttua kaikille.

Lue naisesi kehonkieltä. Painautuuko hän vasten ja "sulaa" käsissäsi vai onko hän jännittynyt ja kireä, eikä kiihotu sitten millään?
Mikään ei ole ärsyttävämpää kuin mies, joka omassa kiihkossaan on kovakourainen ja joutuu koko ajan neuvomaan SAMOISTA asioista.

Äänestä

Että se kortsu kannattaa laittaa jo valmiiksi sijauspatjan tai tyynyn alle, ettei sitä sitten tarvitse lähteä jostakin piirongin laatikosta tonkimaan, kun nainen olisi valmis ja itse olisi valmis... :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epätoivoinenmies kirjoitti:

Olen reilustu yli 30 v mieshenkilö.Olen ujonpuoleinen ja jännittäjätyyppi.Ulkonäössäni ei ole naistuttavien mielestä mitään vikaa.Minulla on yksi ongelma.En ole poikuuttani menettänyt.Minulla on pari lyhyempää naissuhdetta,ja vaikka erektiossani ei ole normaalisti mitään vikaa niin jännittämisen takia yhdyntäyritykseni eivät ole onnistuneet.Onko nolo jos on poikuus tallella tämän ikäisenä,onko normaalia jos ekoilla kerroilla homma epäonnistuu.Entä voinko kertoa kyseisistä asioista tulevalle kumppanille.Olenko ainut tälläinen tapaus Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu