Siis jos käyttää geisha kuulia, se voi auttaa vagina orgasmin saamisessa? Haluisin kovasti kokea vaginaorgasmin ja nyt aattelin ruveta tekemään asialle jotakin (: Kertokaa toki muitakin hyviä vinkkejä mitkä saattaisi auttaa asiaa.
Ymmärsinkö oikein?
Utelias,.
4441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ne kuulat nimenomaan saavat ne orgasmiin tarvittavat lihakset voimistumaan ja siinä koko asian ydin.
Olin melkein 30 ennen kuin aloitin säännöllisen emätinlihasten treenauksen. Sen jälkeen ei koskaan ole ollut ongelmaa saada niitä emätinorgasmeja. Käytän geishakuulia edelleenkin.
Kyllä vain. Minua itseäni alkuun arvelutti koko "kuulailu"... Ensinnäkin se kuulien koko: 2,5cm tuntui tosi isolta, kun ajattelee, että tarkoitus on piukentaa pimppiä.. No, hyvin ne sisään saa, mutta sitten ne ei siellä tunnukaan oikeastaan miltään.
Mutta yllättäin ne silti tehoavat! Hyvä konsti ensi alkuun oikeiden lihasten löytämiseen on mennä kuulien asettamisen jälkeen selinmakuulle jalat koukussa, kevyessä haara-asennossa. Kun supistat ensin peppureikää, niin siitä "läheltä" löytyy myös n pimppilihaksetkin. Tämän jälkeen on kuulien kanssa hyvä "jumppailla" huomaamatta ihan muita askareita tehden.
Toki jumpata voi ilman kuuliakin, mutta jotenkin ne vain vahvistavat eritavalla, koska eron kyllä huomaa, ja pian (vaikkei itse kuulia juuri huomaakaan)!
Ja nyt siis vastausta itse kysymykseen: Kyllä, kuulailun seurauksena saan vaginaalisen orgasmin oikeastaan joka kerta sekstaillessa. Myös orgasmin aikaiset spontaanit supistelut ovat toosi voimakkaita.
Oli tuossa tuo koko tullut väärin, tarkoitin 3,5cm, EI 2,5...
Kiitoksia eikun treenailemaan, tilasin nyt ekaks sellaset halkasijaltaan 3cm. Tuntuu kyllä tosiaan vähän isolta se, kun tarkotuksena on kuitenkin pienentää paikkoja (: Mutta alotetaan nyt näillä! (: