elikkäs, kannattaako laittaa miestäni sukupuolitautitesteihin; olemme käyttäneet aina kondomia ja syön itse pillereitä, nyt olemme miettineet että lopettaisimme kumin käytön, miehellä ennemmin kolme seksikumppania,kaikkien kanssa käyttänyt kumia,minulla 2,toisen kanssa kumia,toisen kanssa ilman,koska söin pillereitä, itsellä oli "kondylooma-epäily" ja olen menossa kuukauden päästä gynegolokille tarkistamaan onko kaikki kunnossa,jos kaikki ok,lopetamme kumin käytön. muttasiis, kannattaako miestä laittaa testeihin?? asiallisia vastauksia! :)
vastauksia kaivataan!
skn
7170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tottakai kannattaa, jos et tykkää sp-taudeista. Miehellä todennäköisesti 30 partneria, joista ainakin puolen kanssa ilman kumia.
en usko että sillä on ollut vain 3 suhdetta? no toki voit laittaa sen testeihin jos ei lähde niin ehkä hänellä on jotain salattavaa tai sitten hän loukkaantuu.
olemme nuoria,ja olen tuntenut miehen kaverina ennemmin,eli 3 on.
Ai ku kiva, saat ollä hänen neljäs panokaveri. Olet taatusti hänen elämänsä rakkaus. Onko asialla mitään mitään merkitystä, siis seksillä. Unohda koko juttu ja pidättäydy seksistä. Sitä paitsi, jos ryhdyt harrastamaan suojaamatonta seksiä, saat taudin jokatapauksessa, koska mies voi saada taudin testauksen jälkeen.
Jos olette nuoria, suhteenne tulee päättymään eroon, ainoastaan ajan kysymys. Syynä todennäköisesti toiset naiset tai miehet ja sukupuolitaudit.
saada markkinapallon - siis sellaisen kumilangan päässä hyppivän. Sulle, mulle, Sulle, mulle, Sulle, mulle, Sulle, mulle, Sulle, mulle, jne.
Miten pitkään te kaksi olette olleet yhdessä? Lähinnä haen sitä, että onko mies jaksanut olla kokonaista kolme viikkoa kumin kanssa, vai oletteko jo melkein vuoden olleet yhdessä ja nyt muuttamassa yhteen.
Jos olette olleet yhdessä vähän aikaa, niin testeihin ilman muuta, vaikka se ei kerro mitään. Jos olette olleet pitkään yhdessä, niin sitten luoton pitäisi toimia ilman testejä.
kiitos asiallisista vastauksista! olemme tästä tauti asiasta keskustelleet,sanoi että tuskin hänellä on tauteja, mutta eihän sitä koskaan tiedä................................... enpä täälä kysele mitää...........