Kokoomus ruokkii hyeenoja

Eipä ymmärrys paljon kokoomuksen päätä pakota. Miksi kaikki valtion omistama tulee myydä?
Minusta valtion tulisi pitää ohjat käsissään tietyillä aloilla, kuten Ruotsi tekee.
En ole Häkämiestä säälittävämpää ministeriä tv:ssa nähnyt, änkyttää naama punaisena niitä näitä kaavamaisuuksia.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä ne ruotsalaiset kokoomusporvarit taida olla ihan yhtälailla aivopestyjä amerikankapitalistien oppeihin niinkun nämä suomalaiset suuren rahan juoksupojat. Saattaapi tietenki olla että ruotsalaisten itsetunto on muutenki sen verran parempi etteivät nöyristele niinkun nämä klopit täällä. Nämä toteuttaa sitä amerikkalaisten oppia että valtio ei saisi omistaa mitään yritystä vaan kaikki pitää olla yksityistä jotka sitte rahastaa armottomasti veronmaksajia. Malliin autokatsastus tai Digita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sdeon kirjoitti:

Eipä ymmärrys paljon kokoomuksen päätä pakota. Miksi kaikki valtion omistama tulee myydä?
Minusta valtion tulisi pitää ohjat käsissään tietyillä aloilla, kuten Ruotsi tekee.
En ole Häkämiestä säälittävämpää ministeriä tv:ssa nähnyt, änkyttää naama punaisena niitä näitä kaavamaisuuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu