Lyhyesti ja ytimekkäästi

Tiitinen on sossu
Kirjoittanut: oivahärkönen 12.4.2007 klo 21.14


---
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tiitinen oli varmaan kirjoittanut sen Tarja Halosen puheen, jossa Halonen ehdotti Suomen liittämistä Neuvostoliittoon. Puhe pidettiin Hakaniemen torilla.

Äänestä

Hänellä on vain usko, ei tietoa eikä ymmärrystä politiikasta. Liekö mistään muustakaan.

On tosiaan ihmeellistä, että Oiva ei tiennyt Tiitistä kepulaiseksi, vaikka se on ollut joskus jopa kepun nuoriso- ja opiskelijajärjestöjen johtotehtävissä.

Tiitisellä näkyy olevan reipas kanta presidentinvaaleihin:

”Myös eduskunnan keskustataustainen pääsihteeri Seppo Tiitinen on heittänyt pohdittavaksi, pitääkö kansaa vaivata uurnille vallatonta presidenttiä äänestämään.”

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/9942-sdp-haluaa-presidentin-valinnan-pois-kansalta


Täällä on arvuuteltu myös sitä, onko Tiitinen homo, kun on vanhapoika ja baletin sekä oopperan ystävä. Mielestäni nuo tunnusmerkit eivät kenestäkään vielä homoa tee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ála Oiva kirjoitti:

Tiitinen on sossu
Kirjoittanut: oivahärkönen 12.4.2007 klo 21.14


---

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu