Mitä Kuopiossa voi tehdä?

NonnaOu

Heissan. Mitä Kuopion nuoriso harrastaa iltaisin? Onko täällä jotain erityistä paikkaa, mihin porukka aina kokoontuu vai miten? Olen itse äskettäin muuttanut tänne ja multa puuttuu niin harrastukset kuin ystävätkin. Ois kiva kuulla, mitä täällä oikein tapahtuu iltaisin. :)

13

1423

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kloo

      itsekkin just muutin ja huomannut että kaikki lenkkeilee ja urheilee. :D

      • a

        alkaa tortaina 10.09 Kuvakukossa. Maksaa 20e ja sillä lipulla voi käydä katsomassa leffan joka torstai 10.12 asti (yht 12 elokuvaa).


      • Savolaisukkeli
        a kirjoitti:

        alkaa tortaina 10.09 Kuvakukossa. Maksaa 20e ja sillä lipulla voi käydä katsomassa leffan joka torstai 10.12 asti (yht 12 elokuvaa).

        Kuvakukossa oo muuta kuin jotain helkkarin taide-elokuvia. Hyi hitto....


      • öäköl,öl,öl,öl
        Savolaisukkeli kirjoitti:

        Kuvakukossa oo muuta kuin jotain helkkarin taide-elokuvia. Hyi hitto....

        Hyi hitto siinä taas yksi heinäkenkä jolle kelpaa vain päätön räiskintä ala Aatu Swarzzzenegger. Kuvakukko on aivan mahtava teatteri!!


    • tuliasten kanssa

      meillä on semmon tapa että uus tulija tuo ekan kuukauden kaljat. Karjala on lempimerkki =)

    • hyvä mahdollisuus

      Mutta jos ei sua kiinnosta liikunta eikä kulttuuri, suosittelen pussikaljaa Valkeisenlammella.

      • NonnaOu

        Joo, mäkin olen huomannu, että täällä asuu aika urheellullista porukkaa. :D On tuota kyllä tullu itekki juoksenneltua siellä sun täällä, ku mulla on yliaktiivinen koiran pentu. Eli joo siis ensin leffaan, sit kaljarekan kanssa torille ja sit pussikaljalle Valkeisenlammelle. :D Täähän vaikuttaa ihan positiiviselle jutulle.


      • Se yks niistä "aikuisista"
        NonnaOu kirjoitti:

        Joo, mäkin olen huomannu, että täällä asuu aika urheellullista porukkaa. :D On tuota kyllä tullu itekki juoksenneltua siellä sun täällä, ku mulla on yliaktiivinen koiran pentu. Eli joo siis ensin leffaan, sit kaljarekan kanssa torille ja sit pussikaljalle Valkeisenlammelle. :D Täähän vaikuttaa ihan positiiviselle jutulle.

        Nyt oot asian ytimessä! Muhahhah! Ainoa urheilu mitä täällä nuoriso näyttää eniten harrastavan on räveksiminen Sokoksen kongissa. Toisena on kaljottelu ja konttaus iltahämärässä Valkeisen lammella. Kolmantena vanhusten ja lasten säikyttely Sankarihautausmaalla... No köyhän velka ei kauas ehdi: mitä aikuiset edeltä, sitä nuoret perässä... On täällä ihan oikeasti reippaita ja kunnollisisa nuoriakin, mut ne peijakkaat kun pysyvät harrastuksissaan, eivätkä aiheuta närää ja paheksuntaa, niin ei kukaan heistä muista puhua. Toivottavasti löydät etsimäsi ja tsemppiä otuksen kanssa.


    • taopsåsdflö

      tuollahan nuo mamman kullannuput lorvii kaljoineen ja siidereineen aikuistumisprosessia sulatellessa, hyvin näyttävät onnistuvan siinä aivoliman määrästä päätellen.

    • Anonyymi

      Pappa on legenda.

    • Anonyymi

      Ei tietoa.

    • Anonyymi00016

      Hyvää Vappua!

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1622
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      842
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      131
      594
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      67
      520
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe