Jarmo Korhonen

Tämä mies on rehellisyyden perikuva jossa näkyy keskustapuolueen jalot aatokset ja reilu peli.
Hieno ja uljas mies jolle toivoisi rahaneuvoksen ellei peräti ministerin arvonimen.
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jarmo Korhonen on oikea "laillisuusmies", vetoo lakiin.

Kepu ja Korhonen pitääkatkeraan loppuun saakka kiinni konkurssikypsän firman jakelemista lahjuksista.

Olisi kohtuullista kepulta palauttaa rahat ainakin niiltä osin kun myytyjä päätöksiä ei olla vielä ehditty toteuttaa? Vai onko kaikki myydyt päätkset jo putkessa?

Ainakin Sukari tuntuu lehtihaastattelujen perusteella valittelevan bisneksen teon ongelmia. Eli taisi Sukarilta jäädä saamatta pari kaavaa. Tämän osuuden kepu voisi reilusti palauttaa, yksinkertaisesti sillä perusteella, että "tilattua ja maksettua tavaraa ei pystytä muuttuneissa olosuhteissa toimittamaan".

Se olisi se kepun mainostama "reilu meininki" ja ehkä myös "urhoutta".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fanitus kirjoitti:

Tämä mies on rehellisyyden perikuva jossa näkyy keskustapuolueen jalot aatokset ja reilu peli.
Hieno ja uljas mies jolle toivoisi rahaneuvoksen ellei peräti ministerin arvonimen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu