Etsitään sarjakuvapiirtäjää elokuvaprojektiin

Yövartija__

Olemme hakemassa sarjakuvapiirtäjää, piirtämään muutaman aukeaman sarjakuvia elokuvaa YÖVARTIJA (www.yovartija.com) varten. Sarjisruudut tulevat näkymään useassa kohtaa lopullisessa elokuvassa. Olemme elokuvan jo lähes kokonaan, mutta sarjisruudut olisi tarkoitus toteuttaa kuvatun materiaalin pohjalta, nyt syksyn aikana.

Palkkaa ei ole valitettavasti luvassa, mutta piirtäjä pääsisi työskentelemään erittäin mielenkiintoisessa supersankari-elokuvassa, ja projektin kautta piirtäjälle ja tämän töille on luvassa julkisuutta ja ilmaista mainosta.

yhteydenotot voi lähettää osoitteeseen tuotanto(at)yovartija.com

5

1308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • patu...

      Mikäs työ se sellainen on? Fuck you!

      • Neiti D

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!


      • ihanata
        Neiti D kirjoitti:

        Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.

        Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!

        voisit ensin ajaa nurmikon ja sit maalata terassin ja katkoo puita. Palkkaa en perkele maksa. Mutt julkisuutta tulee kun kerron appivanhemmille ja tädille. Voisit samalla poistaa koiralta hammaskivet. Ja puristella anaalirauhaset. Palkaa ei tuu, mut koira voi nuolla sun perseen.


    • HULLUT_SIAT

      mitä vittua.. teette sarjakuvahahmoa ilman todelista hahmoa? te ootte siis ihan sairaita... HAHAHAHHAHHHAHAHA. te ette tiedä mitän sarjakuvasta ettekä perkele leffasta.. HAHAHHAHA IHAN PIMEETÄ!! toivottavasti sitä perintörahaa riittäää!!! HAHAHAHHAHHA

      • Samaa perjaatettahan olisi, että korjaisin autoja ilmaiseksi niin saisin julkisuutta. Mutta miksi tehdä ilmaiseksi jotakin minkä on opetellut ja millä voisi elättää itsensä. Taiteilijaksikin opetellaan eikä se ole valtiolle ilmaista huvia maksaa koulutuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18804
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      69
      5775
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      5347
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      38
      5229
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      38
      5071
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      81
      4985
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4503
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4177
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      50
      3473
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3155
    Aihe