Olemme hakemassa sarjakuvapiirtäjää, piirtämään muutaman aukeaman sarjakuvia elokuvaa YÖVARTIJA (www.yovartija.com) varten. Sarjisruudut tulevat näkymään useassa kohtaa lopullisessa elokuvassa. Olemme elokuvan jo lähes kokonaan, mutta sarjisruudut olisi tarkoitus toteuttaa kuvatun materiaalin pohjalta, nyt syksyn aikana.
Palkkaa ei ole valitettavasti luvassa, mutta piirtäjä pääsisi työskentelemään erittäin mielenkiintoisessa supersankari-elokuvassa, ja projektin kautta piirtäjälle ja tämän töille on luvassa julkisuutta ja ilmaista mainosta.
yhteydenotot voi lähettää osoitteeseen tuotanto(at)yovartija.com
Etsitään sarjakuvapiirtäjää elokuvaprojektiin
5
1304
Vastaukset
- patu...
Mikäs työ se sellainen on? Fuck you!
- Neiti D
Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.
Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän! - ihanata
Neiti D kirjoitti:
Kyseessä on kuitenkin hyvin pienen budjetin elokuva. Jos haluu töillensä näkyvyyttä niin moisen tekee ilmaiseksi. Ei moisesta kannata tulla kiroon, pysyköön hiljaa jos ei tee.
Ja Yövartijan tuotannolle: tsemppiä, toivottavasti löydätte piirtäjän!voisit ensin ajaa nurmikon ja sit maalata terassin ja katkoo puita. Palkkaa en perkele maksa. Mutt julkisuutta tulee kun kerron appivanhemmille ja tädille. Voisit samalla poistaa koiralta hammaskivet. Ja puristella anaalirauhaset. Palkaa ei tuu, mut koira voi nuolla sun perseen.
- HULLUT_SIAT
mitä vittua.. teette sarjakuvahahmoa ilman todelista hahmoa? te ootte siis ihan sairaita... HAHAHAHHAHHHAHAHA. te ette tiedä mitän sarjakuvasta ettekä perkele leffasta.. HAHAHHAHA IHAN PIMEETÄ!! toivottavasti sitä perintörahaa riittäää!!! HAHAHAHHAHHA
Samaa perjaatettahan olisi, että korjaisin autoja ilmaiseksi niin saisin julkisuutta. Mutta miksi tehdä ilmaiseksi jotakin minkä on opetellut ja millä voisi elättää itsensä. Taiteilijaksikin opetellaan eikä se ole valtiolle ilmaista huvia maksaa koulutuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161431- 511271
- 921206
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2011065- 471045