SUSIANALYYTIKON AVAUS ON POISTETTU!

Mesenaatti

Joku suvaitsematon ihminen on sensuroinut Susianalyytikon avauksen, mutta eipä hätää!

Minä palatutan sen palstalle:

====================================================

Lahtaus alkaa
Susianalyytikko Käyttäjän viestit 7.9.2009 11:06

lähiaikoina. Nythän moni hirvestäjä luulee olevansa jokin hyväkin aseenkäsittelijä, kun osuu pyssyllään muutaman kymmenen metrin päässä olevaan lehmää suurempaan, monesti paikallaan olevaan tai makaavaan kohteeseen. Vaikka en itse harrasta minkäänsortin metsästystä, niin väitän, jotta tuollainen tehtävä olisi minulle helppo nakki. Se onnistuisi vaikka kännissä. Luotettavista lähteistä saamieni tietojen mukaan suurin osa hirvestäjistä onkin kännissä. Se kuuluu ikään kuin asiaan.

Niin, nyt siis lahdataan nämä teiden varsilla ja pelloilla lojuvat elävät lihapallerot. Pyssyjen paukuttelu saa nämä metsälehmät kuitenkin sen verran liikkeeseen, jotta ne jaksavat vääntäytyä ajoteille aiheuttaen kuolemantapauksia täysin sivullisille. Ilmaisen lihan saanti on kuitenkin sokaissut ahneitten hirvestäjien järjenjuoksun ja he vähät välittävät mahdollisista ihmisuhreista. Heille kaveriporukassa ryypiskely ja peijaiset ovat paljon tärkeämpiä asioita.

Onkin täysin käsittämätöntä, että jotkut ihmiset syövät hyvällä omalla tunnolla pyytämäänsä hirvenlihaa. Jos ajatellaan näitä jokavuotisia ihmisuhreja, niin vertaisin tätä hirvestäjien lihanhimoa jopa kannibalismiin. Minähän olenkin aina johdonmukaisesti ollut sitä mieltä, jotta susia ja karhuja pitäisi olla tässä maassa niin paljon, jotta ne huolehtisivat hirvikannan säätelystä. Kaikista huvittavinta tässä on, että juuri nämä hirvestäjät ja yleensäkin metsästäjät pelkäävät kaikkein eniten petoeläimiä. He ovat oikeita velliperseitä.

==========================================================================

8

457

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hidasoppinen?

      Kun on poistettu, niin ei tarvitse jahkailla samoja tyhjiä sanoja!

    • jotta täällä on fiksujakin. On se kumma, kun "raavaat" hirvimiehet ovat niin herkkähipiäisiä, etteivät pientä arvostelua kestä. Minäpä veikkaankin, jotta itku-ulinaansa yrittävät peitellä pyssyjen paukkeella.

      • itku-ulinaa

        pitää vain lyijymyrkytyksen saanutta sutta sureva uimamaisteri.


      • häiriköinnistään

        ip -osoite kattamaan koko metsästys ja kalastus osion.


      • Vellupirinen
        häiriköinnistään kirjoitti:

        ip -osoite kattamaan koko metsästys ja kalastus osion.

        Sinällään sananvapautta ei pidä rajoittaa, mutta ei sananvapautta pitäisi väärinkään käyttää. Ehdotanpa ratkaisun perusteluineen: metsästystä harrastaa 15 vuotta täyttäneet, sillä aseenkantolupia ei nuoremmille myönnetä. Olisiko ratkaisuksi se, että myös foorumille säädettäisiin 15:n vuoden minimi-ikä. Luulisin, että silloin palstan alkuperäinen tarkoitus palautuisi ja lapset menisivät temmeltämään ikäistensä seuraan.


      • Vellupirinen kirjoitti:

        Sinällään sananvapautta ei pidä rajoittaa, mutta ei sananvapautta pitäisi väärinkään käyttää. Ehdotanpa ratkaisun perusteluineen: metsästystä harrastaa 15 vuotta täyttäneet, sillä aseenkantolupia ei nuoremmille myönnetä. Olisiko ratkaisuksi se, että myös foorumille säädettäisiin 15:n vuoden minimi-ikä. Luulisin, että silloin palstan alkuperäinen tarkoitus palautuisi ja lapset menisivät temmeltämään ikäistensä seuraan.

        kysellyt sulta jotain mielipidettä?

        Eikö olisikin viisainta, jotta apina vinkuu silloin kun sen häntää vingutetaan?


      • vingut.
        Susianalyytikko kirjoitti:

        kysellyt sulta jotain mielipidettä?

        Eikö olisikin viisainta, jotta apina vinkuu silloin kun sen häntää vingutetaan?

        katsele elokuva "Syvä Joki" oikein tunteella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      45
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      496
    Aihe