jakaminen

Haluaisko joku kertoo pystyykö kiintolevyn jakamaan, kun on pelkkä c asema.. et miten se tapahtus kun haluisin c ja d asemat.. onnistuuko ees??
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos, niin sitten se on hankalampaa.
Tarvitaan Partition Magic tai joku muu kaupallinen levynosiointi ohjelma.
Mutta jos levy ei olis vielä käytössä, sen voisi osioida fdiskillä.

Äänestä

Imuta tai lainaa Mandraken 1. cd ja voit muuttaa sillä ilmaiseksi ja tosi näppärästi C-osion kokoa (myös NTFS-osion koon muuttaminen toimii). Tyhjän tilan voit sitten joko sillä Mandyn osiointiohjelmalla tai esim. suoraan XP:n levynhallinnasta osioida FAT32/NTFS-muotoon D:ksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

Haluaisko joku kertoo pystyykö kiintolevyn jakamaan, kun on pelkkä c asema.. et miten se tapahtus kun haluisin c ja d asemat.. onnistuuko ees??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu