kokemuksia onko kenelläkään? ollaan ostamassa kyseistä autoa vaimolle niin kiinnostais tietää että löytyykö kovin helposti varaosia, kulutus, kestävyys?
Daihatsu Terios -99
3
2700
Vastaukset
- 4wd Terios
Meilllä oli aikoinaan Terios ja olin tosi tyytyväinen. Auto oli kelillä kuin kelillä hyvä ajaa ja luotettavuus oli ykkösluokkaa (ts. neljän vuoden aikana ei mitään vikoja ollut).
- /////
Terioksessa ole jatkuva neliveto? niin kuinka paljon ja helposti siihen löytyy varaosia? jos varaa ajan huoltoon ni pitääkö paljon aikasemmin tilata aika, että saa varaosat siihen mennessä?
- on jatkuva neliveto
///// kirjoitti:
Terioksessa ole jatkuva neliveto? niin kuinka paljon ja helposti siihen löytyy varaosia? jos varaa ajan huoltoon ni pitääkö paljon aikasemmin tilata aika, että saa varaosat siihen mennessä?
ja lisäksi sähköllä tarvittaessa kutkettävä keskitasauspyörästön lukko. Eli melkein oikean maasturin meininki (alennusvaihteet puuttuu). Itse en törmännyt varaosavaikeuksiin, luulisi että nykyään osia löytyy autoon kuin autoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 455851
- 485346
- 483718
- 143675
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise963346- 313126
- 592884
- 572740
- 532400
- 381854