Hei,
Olen hieman päälle 18 ja poikaystäväni taas on lähemmäs 21.
Ole neitsyt, mutta poikaysätäväni puheitten perusteella, hän haluaisi kanssani seksiä, eikä minulla ole sitä vastaan.
Mutta sen sanon, että minua pelottaa. Haluan, mutta pelkään, että se sattuu.
Jo se sattui, että hän laittoi 3 sormea pilluuni. Ollut kipeänä nyt tämän kaksi päivää.
Lisäksi nyt alkoi menkat, mutta vuoto ei muistuta normaalia. Mietin, että olisiko limakalvo voinut tai jotain?
En tiedä. En ollenkaan.
Mitä tulee ottaa huomioon ensimmäisell kerral?
Sen tiedän, että suoja on _pakko_. Ainakin itselleni, en halua vahinkotapauksia.
Pieniä neuvoja kiitos.
Olen hieman päälle 18 ja poikaystäväni taas on lähemmäs 21.
Ole neitsyt, mutta poikaysätäväni puheitten perusteella, hän haluaisi kanssani seksiä, eikä minulla ole sitä vastaan.
Mutta sen sanon, että minua pelottaa. Haluan, mutta pelkään, että se sattuu.
Jo se sattui, että hän laittoi 3 sormea pilluuni. Ollut kipeänä nyt tämän kaksi päivää.
Lisäksi nyt alkoi menkat, mutta vuoto ei muistuta normaalia. Mietin, että olisiko limakalvo voinut tai jotain?
En tiedä. En ollenkaan.
Mitä tulee ottaa huomioon ensimmäisell kerral?
Sen tiedän, että suoja on _pakko_. Ainakin itselleni, en halua vahinkotapauksia.
Pieniä neuvoja kiitos.
Vastaukset 10
Vanhimmat
poikaystäväsi päälle ja suorittaa sen ekankerran ite?
Ekaks tietenkin sun pittäis laittaa se poika maata sänkyysi selälleen ja saada sen kalu kovax.
Sit vaan meet sen päälle hajareisin, ohjaat kädelläsi sen kalun pään pimppisi rakoon juuri siihen oikeaan kohtaan ja alat varovasti painella niin kuin hyvältä tuntuu.
Ennen kun huomaatkaan pojan kalu on juurta myöten sisälläsi.
Sit voit alkaa liikkua siin eestaas niin kauan kun häneltä "tulee".
Eduksi olisi jos poika olis sitä tyyppiä, et sillä olis tuppikulli.
Se menee parhaiten sisään ekalla kerralla.
Ei likaisia sormia pilluun, voit saada pahankin tulehduksen. Kynsien alla on hirveä määrä bakteereja.
Haluatko pornotähdeksi nyrkki pillussa. Pidä parempi huoli pillustasi niin saatat nauttia seksistä kymmeniä vuosia. Ethän halua olla kertakäyttötavara.
Ensimmäisellä kerralla ja aina seuraavillakin — ensisijassa siisteys.
Älä hätäile, koeta rentoutua, varatkaa riittävästi aikaa. Ei ole pakko onnistua ensimmäisellä kerralla. Ei hätää jos ei onnistu, niin ehkä ensi kerralla tai sitä seuraavalla kunhan liika jännitys vähän helpottaa — sopikaa ennalta, että edetään vaiheittain kokeillen.
eli nimenomaan jatkossa älä anna tunkea likaisia käsiä pilluus. Ei se yks kerta sinäsä, mut jos se useammi tumppaa likasii nii aijai...
Ota huomioon?
- kortsu
- se, että varmasti haluat sitä
Suosittelen alla olemista.. ;)
Onko pakko aina vittuilla ihmisten kustannuksella?
Tässä minun neuvoja, olen itse 25 v nainen ja eka kerta ohitettu jo vuosia sitten.
Suosittelen ottamaan homman rauhallisesti. Eli vaikka sitä jäbää kuinka panettaisi eikä pystyisi olemaan, sanot, että nyt on pakko mennä sinun tahtiisi, eikä hän saa tehdä mitään mikä tuntuu huonolta. Hänen on kuunneltava sinua.
Eli ei mitään viiden minuutin räpläystä ja sitten vehje sisään.
Olkaa lähekkäin ja pyydä häntä koskettelemaan sinua niin kauan että pystyt rentoutumaan ja olet varmasti kiihottunut. Sen jälkeen pyydä häntä hieromaan sinua liukuvoiteella (tai muulla voiteella joka liukastaa, vaseliinikin käy) ja kun olet sekä omasta takaa että apuvoimin märkä, hän voi VAROVASTI alkaa tulla sisääsi. Hiero vaikka itse klitorista samalla, ettet keskity liikaa siihen mitä siellä reijällä tapahtuu :)
Kyllä se siitä sinulla, kun meillä kaikilla muillakin ;) Nautinnollisia hetkiä!
Ja sitten noi bakteerijutut voi päästää toisesta korvasta ulos. Joo sormissa on bakteereja eikä ehkä remonttihommista kannata suoraan niitä sormia pimppiin laittaa, mutta ei niitä nyt normaaleista päivän puuhistakaan tarvi alkaa erikseen desinfioimaan.
että liukuvoiteesta tms, on hyötyä paljon, varsinkin neitsyen kohdalla. Luistaa paremmin eikä tarvi alkaa nirhaamaan.
Pikkuhiljaa litkuttamalla kalun päällä pillua, se tulee litimäräksi.
Siitä sitten varovasti mies ujuttaa sen kalunsa sisään.Mielellään se saisi olla tuppikulli-tyyppinen, menisi helpoimmin sisään, eikä törräisi pillun reunoihin kiinni.
Kyllä se sinne menee lopulta helpostikin, uskokaa mua, ammattimiestä.
Liukuvoide on oikeesti tosi hyvä! Jos nainen kamalasti jännittää, hän ei välttämättä ole edes kovin kiihottunut eikä myöskään kostu. Vaikka olisitkin kostunut, niin liukuvoidetta silti.
Netistä voi tilata, seksikaupoista voi käydä ostaa tai sitten ihan apteekeistakin löytää. Siinä ei siis pitäisi olla ongelmia.
Jos menee kolme sormeakin sisään, niin sehän on jo ihan lupaavaa. Voitte ennen yhdyntää vaikka laittaa niitä sormia sisään ja availla, jos se helpottaisi...?
Muista myös hengitellä rauhallisesti ja löysätä paikat. Kokeile vaikka aivan kevyesti "ponnistaa" kun mies työntyy sisään.
Pieniä työntöjä, pieni määrä kerralla sisään. Älä pelkää kipua! Tottakai kaikki sattuu jos jännittää. Lihakset kireinä ja jännittyneinä ei varmasti tunnu kivalta. Jos kykenet rentoutumaan ja keskittymään tilanteeseen, niin kipu voi olla todella pientä. JA puhun kokemuksesta! Ekan kerran ei tarvitse sattua.
jatkossa on tosi ihanaa!
Tiedän kokemuksesta.
Seisaaltaa puuta vasten ja kävi kipiää. Ihmettelin mikä löntti on puukenkäni päällä.
Helvetti se on nyt se kuuluisa immenkalvo,joka ois pitäny mennä vasta hääyönä.
Siinä tuli kiire saaha housut (semmoset sen aikaiset naisten aluhousut).
nenäliinalla kengät puhtaaksi. Polokupyörällä kottiin piiloppaa ne veriset housut
pyykkeihin ja pesulle piti olla varovainen ettei äiti nää. sillo oltiin täysikäsiä 21v.
Menkat alako seuraavana päivänä ja olin kipiä koko alapää kipiä. jotain särkylääkettä
otin. Sinua neuvon jos haluat,että tämä kaveri on saava hattuunsa sulan kunniasta
viedä sun neitseyden. Tehkää siitä kaunis jossain hotellissa tai jomman-kumman vuoteessa.
Miehille se ei oo samallainen tunne ja koko iän muistissa oleva kuin naisilla. Puhkaus on tärkeetä. Kaikki pahat bakteerit on vaarallisia vaginan limakalvolla! Lue paljon aiheesta
Apteekissa on ilmaisia oppaita. Ehkäisyvalineitä on siellä ja muitakin kuin silinterihattuja.
Reilusti liukuvoidetta, ja sinä määräät tahdin, silleen se menee hyvin.