ei ole työväen asioitten hoitajaksi ollut vuosiin sdp,stä.näyttää siltä,ettei sdp tiedä itsekkään ,mitä touhuaa.
ARHINMÄKI .ONNEA MATKAAN:POMMITA VAAN SDP ALAS:
soini avuksi.
13158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
kauaksi kansasta ja työ väestä.että antaa mennä vaan.
Miehellä on sentään karismaa ja järkeäkin enemmän kuin eräillä sossujohtajilla.
on vaikeempi saada lahjuksia,kun on eläkkeläinen.onhan sillä vanhat ketut tukena.tuskin hädissään on.menköön leipä jonoon.
Toverit ei syytä huoleen meidän työ vaan jaetaan nyt tasaisemmin eli demokraattisemmin
siksi osa meidän toverien työstä siirtyy kaukoidän tovereille.
ei valta kunnan pää konnat saa pöllytystä nyt.
tulevien veron maksajien eli nyky lapsien varat.hällä väliä tyyliin.12
Aika harvoin vissii sattuu kannatusongelmaisen puolueen puheenjohtajalle yhtä onnellinen sattumus kuin nyt Arhinmäelle. Tasokkaammassa ympäristössä Arhinmäki ei olisi Kristiina Halkolaa kummempi räkyttäjä, noin merkityksellisesti. Paavo on kuitenkin paljon fiksumpi.
Demarit sössivät uskottavuutensa ensin Heinäluomalla ja varmistivat Urpilaisella. Soini kuittasi heti ja varmisti toimeentulonsa. Arhinmäki näki tilaisuutensa ja huudatti itsensä kommunistien puheenjohtajaksi. Loistava tilannetaju ja taitava suoritus!
Arhinmäestä tuli ennätysajassa yhtyneen opposition retoriikkajohtaja. Aika vähän on viime aikoina kukaan kysellyt mitään räsäsiltä tai urpilaisilta ja PerSut ovat Brysselissä.
Aika onnekas ja monihyödyllinen sattumus!
..on kohtalaisen paljon Suomessa..miten on mahdollista että porvarit on vallassa ajaen työväen asemaa alemmas ja alemmas?
Porvari tekee sen varmuudella. Nyt työväestön tilanne on todella surkea. Työväestöllä ei ole enää lainkaan omaa puoluetta, joka puolustaisi sitä porvareiden riistopolitiikkaa vastaan. Porvari vihaa ja tekee aina kaikensa tuhotakseen työtätekevän ihmisen ja sen lapset. Urpilainen on hurrien perseennuolija. Ei se rasvatyöläisen asioista tajua mitään, ei yhtään mitään. Se ei edes käynyt paikkakunnilla joissa suljettiin tehtaita ja potkittiin duunareita tuhansittain pellolle. Urpilaista ei kiinnostanut asia edes sen vertaa. Imi vain kokoomuslaisen miehensä munaa jossakin eliitihotellissa jäsendemareiden laskuun ja käänsi puheen ruotsiksi. Prata Svenska-Jätte kiva.
HALLITUKSEEN;NOIN KAIKKI:nämähän vaan pöllii sielä koko ajan ja kaikki maksattavat veron maksajilla vielä.
tavalla tai toisella.lapintie,ota kantaa,olet vahva puhuja.nyt annettava hallitukselle,mitä on tilannut.
ne joutuu kellariin piiloon.
eivät ole työväen asioita hoitaneet! Eikä hoida tästä eteenkään päin.! Arhinmäki on kai taas pressan linnan luona osoíttamassa mieltään itsenäisyyspäivänä ja kivittämässä autoja ja poliisia.