Bisnes pystyyn?

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2009/09/25852

Pikavippifirmat ovat rahasampoja. pikavippifirman keskimääräinen liikevoittoprosentti oli viime vuoden tilinpäätösten mukaan 40. Parhaimmillaan voittoa saattoi kertyä jopa 80 prosenttia.

jep jep. Kun pyytää kunnon korka, ei haittaa vaikka tulisi välillä vähän luottotappioita
3465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..Urpo on juonut rahansa, niin Urpo juo kyllä kaverinkin rahat Ja kun kaveri ei enää lainaa, on otettava pikavippi. Millähän Urpo ajatteli maksaa sen takaisin?
Harvempi sitä pikavippiä varmasti siihen pesukoneeseen tai sohvakalustoon sijoittaa. Sen kun saa velaksi kaupastakin ja huomattavasti pienemmällä korolla.
Sen kun vain riistävät Urpoa edelleen. Ei paljon haittaa....
Harmittaa hiukan vain niiden puolesta, joilta Urpo vielä onnistuu lainaamaan rahan pikavipin maksamiseen.

Äänestä
  • mut sen ne on jättänee kertomat kui iso osa tulee txt huijauksista!

    Äänestä

6.3miljoonaa liikevaihto ja yli milli menee luottotappioihin. Lukekaa kateelliset koko juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vippailija kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2009/09/25852

Pikavippifirmat ovat rahasampoja. pikavippifirman keskimääräinen liikevoittoprosentti oli viime vuoden tilinpäätösten mukaan 40. Parhaimmillaan voittoa saattoi kertyä jopa 80 prosenttia.

jep jep. Kun pyytää kunnon korka, ei haittaa vaikka tulisi välillä vähän luottotappioita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu