Lukko yliVOIMAINEN!

LukkoFAN.

Lukko on ylivoimainen. Voiko mikään joukkue pärjätä tällä kaudella Lukolle? Ei ainakaan Mestis-Ässät, joka on yleinen naurun ja pilkan aihe Suomessa. Surkimuslaumaa johtaa vanhus, joka on niin kalkkeutunut, että hänet on nimetty rockyksi.

Entä olenko itse ylivoimainen? 180 kg penkistä ilman penkkipaitaa. Onko se jo yli voimaisuutta vai vieläkö on mahdollista parantaa?

4

643

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pataa

      säälittävä..

      (ei sillä ettäkö säälisin)

      • LukkoFAN.

        Tarvitsen sääliä aika paljon, meillä kun ei ole fanikulttuuria Raumalla, eikä tämä loputon perseen jakaminen hallin perinnenurkkauksessa enää kiinnosta raumalaisia satamapoikia. Yksin saan värjötellä keltasininen fanipaita päällä, sain vielä turpaanikin viimeksi hävityn kotipelin jälkeen kun luulivat että kannan Ruotsin maajoukkue paitaa.


      • AKKR
        LukkoFAN. kirjoitti:

        Tarvitsen sääliä aika paljon, meillä kun ei ole fanikulttuuria Raumalla, eikä tämä loputon perseen jakaminen hallin perinnenurkkauksessa enää kiinnosta raumalaisia satamapoikia. Yksin saan värjötellä keltasininen fanipaita päällä, sain vielä turpaanikin viimeksi hävityn kotipelin jälkeen kun luulivat että kannan Ruotsin maajoukkue paitaa.

        mitä sinä täällä Ässien keskustelupalstoilla itket,luuletko saavasi sääliä, ei sitä et meiltä heru, me vihataan raumalaisia yli kaiken," kaikkia raumalaisia".


    • AKKR

      kuin sinäkin, eli teinipoika vie mennen tullen kahville miljoonia maksavan Lukon joukkueen! Jopa kolme kertaa on Ässät vieneet Lukkoa tänä syksynä, vienti jatkuu ja jatkuu. Katsos raumalle ei pelaajia saada muuten tulemaan kuin lupaamalla tosi, tosi suuri summa rahaa, kuka nyt tuollaiseen käpykylään haluaisi tulla pienellä rahalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      374
      2986
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      182
      2393
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1882
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1637
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      54
      1159
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      276
      972
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      816
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      68
      767
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      47
      664
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      591
    Aihe