Että oikein veroparatiisirahoilla se poika meinaa, Suomen presidentiksi ruveta, ja vitjat kaulassa ja suu mutrussa sitten isänmaallisuudesta puhua. Niin se poika vaan meinaa niin.
http://blogit.mtv3.fi/kolmevarttia/2009/09/18/kanervalle-nova-viskit-pahvi-sauli-veroparatiisirahalla/
http://blogit.mtv3.fi/kolmevarttia/2009/09/18/kanervalle-nova-viskit-pahvi-sauli-veroparatiisirahalla/
Vastaukset 17
Vanhimmat
kun niinistö.kummassakaan ei mitään järkeä valinnalle kylläkään.hyvä puutui kokonaan.stubb.seuraavalle pressa kierokselle.
voi olla Niinistö, mutta ei Sauli. Hänen sukulaispoikansa on kymmenen kertaa fiksumpi.
juna meni jo korruption mukana
edessä
Mielestäni ei ole.hullun myllyä.,ylittänyt rajat.
eivät veisi rahojaan paratiiseihin.
ON IHAN HYVÄ ETTÄ PARATIISEJA ON OLEMASSA !!
(muuten tuolla sikaverotuksella elätetään afrikan sikaprinssejä kuin myös kotimaisia laiskoja paskaelättejä)
Tosikummallista..
menneisyyden puolesta. Sale sahaa oksaa,jolla istuu.
omaisuuttaan ulkomaille (myös "paratiiseihin") koska Suomessa varastetaan rehellisten ihmisten rahoja sekä kotimaisten että ulkolaisten loisijoiden elättämiseen, muka ns. veroina.
että firmojensa varallisuutta ulkomaille, koska Suomessa on järjetön verotus rehellisille ihmisille ja yrityksille.
On täysin ymmärrettävää että ulkomaille rahojaan kantaviin mahtuu myös "epärehellisiä" kansalaisia.
Mutta kukahan tässä on rikollinen ja epärehellinen, verotuloilla elätetty virkamies vai otsansa hiessä puurtava työmies ja yrittäjä.
Minun mielestä rehellisten ihmisten varoilla elätetty virkamies on PALJON SUUREMPI RIKOLLINEN kuin otsansa hiessa ahkeroiva työläinen ja yrittäjä.
Jos virkamiehet edes tekisi murto-osan siitä työstä mistä nostavat palkkansa.
luluu fyffeä
on
naton puolesta
Vanu
kokkareellle rahas
IHMISET VAURASTUVAT.
SILLEE ON OIKEIN HYVÄ...
parasiitissa