armomurha

Kylä kristillisillä näyttää olevan hirviänä mielipidettä armomurhaan. Tv1 ohjelmassa kristillisiten kansanedustaja Tarja Tallkvist oli armomurhaa kannattamassa.
2209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos on ihan itse nähnyt ja kokenut tämän "VANHUSTENHOIDON" tilanteen, eipä huvita elää edes 70-kymppiseksi jos sattuu jotain sairautta tulemaan, kukas kehittäis sen pillerin aikas äkkiä että on sitten saatavilla, kun muu ei enää auta, armopaloja ei tarvii ja paskavaippoihin en suostu.

Äänestä
  • hoideltu, mitä sitä uusia kehitteleleen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiip kirjoitti:

Kylä kristillisillä näyttää olevan hirviänä mielipidettä armomurhaan. Tv1 ohjelmassa kristillisiten kansanedustaja Tarja Tallkvist oli armomurhaa kannattamassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu