Mielestäni nyt on aika.

Mielestäni nyt on aika, lomauttaa puolet kansanedustajista. Heidänkin kuuluu osallistua näihin talkoisiin.
Kansa äänestämään ketä lomautetaan, kerrankin menisi oikein. Vaalirahoja ei tarvita tähän.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jokainen voisi äänestää puhelimellaan omaan laskuun niin monta kertaa, kuin haluaa.

Äänestä
  • Puoli eduskuntaa riittää. Pakkolomalle aloitettaisiin vaikka 3 vko:a jokainen ja Matille Ero.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lähimäisen rakkautta kirjoitti:

Mielestäni nyt on aika, lomauttaa puolet kansanedustajista. Heidänkin kuuluu osallistua näihin talkoisiin.
Kansa äänestämään ketä lomautetaan, kerrankin menisi oikein. Vaalirahoja ei tarvita tähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu