LAHJATON SDP

Mikä noita kahta yhdistää tai erottaa?
Elikkä JOULUPUKIN ja SDP:n
No se tietenkin että SDP pukee punaisen asunsa ennen vaaleja päälleen, samoin tekee joulupukki joulunalla. Mutta mitkä on sitten ne erot?
JOULUPUKILLA ON LAHJOJA
SDP:llä EI NIITÄ OLE edes jouluna:)
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Korjaisin tuota vähäsen. Kyllä SDP:llä lahjoja on, mutta vain eliitilleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juttakuu kirjoitti:

Mikä noita kahta yhdistää tai erottaa?
Elikkä JOULUPUKIN ja SDP:n
No se tietenkin että SDP pukee punaisen asunsa ennen vaaleja päälleen, samoin tekee joulupukki joulunalla. Mutta mitkä on sitten ne erot?
JOULUPUKILLA ON LAHJOJA
SDP:llä EI NIITÄ OLE edes jouluna:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu