Kun on saanut riikosen konkarin vastaan, siinä vasta kova luu pureksittavaksi.
Sääliksi käy T.K:ta
Eläinmies
25404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
että eläimet pitää tapattaa ennenkuin niille mahdollisesti voisi sattua jotain pahempaa?
Tämäkin on samassa tutkittavien joukossa.
vai onko joku sitä mieltä, ettei näitä asioita saisi tutkia?
vai onko joku sitä mieltä, ettei näitä asioita saisi tutkia?
Kerromme mitä mieltä poliisilaitoksella oltiin.
Onko meilläkin yksityisyyden suoja, niinkuin Susan Ruususella?
Hänhän sai korvauksiakin netti -herjauksista häntä kohtaan?
Saa nähdä päästäänkö rahastamaan?
5 pinkkaa odottaa tuossa,yksi jo poistettukin netistä,jännää katsotaan rajat.
Kerromme sitten koska on ihminen "julkinen eläin"
tätä tässä olen jo kauan ihmetellyt, miksi kirjoittavat: ole hiljaa jne.
Miksi pitäisi olla hiljaa kun tuollaisia vääryyksiä ja tempauksia eläimiä/ihmisiä kohtaan tehdään?
Painetaan villaisella, heh, eihän tässä mitään, kun ei enää jatku... HALOOO
ja sairautta voi olla muutakin lajia.
tuo "eläintensuojelija" on aika heikoilla, ilmeisesti rikkonut monenmoista lakia, joista löytyy todisteita. Ei käy sääliksi häntä, vaan henkensä menettäneitä eläimiä omistajia.
Onko muuten eläinsuojelun todellinen tarkoitus tapattaa terveitä eläimiä? Etteivät joutuisi kärsimään pahempaa?
Oikeuttavatko epäillyt virheet moittimaa nimeltä yhtä ja samaa henkilöä viikosta toiseen?
Kyse ei edes ole yhteiskunnallisesta vaikuttajasta.
Jos maakunnan johtava lehti julkaisee nettikampanjaa käyvien nimet, on asia silloin julkista tietoa ja siitä voi keskustella täälläkin, onhan aiheesta keskusteltu muutenkin jo monta kuukautta ja varsin kärkevään sävyyn. Tutkintapyynnön saa toki tehdä kuka tahansa mistä hyvänsä.
Vuodesta toiseen tämän henkilön toiminta on saanut jatkua, kyseenalaisin tuloksin.
Olisi aika pysäyttää tuollainen toiminta, eläinten ja heidän ihmistensä tähden.
Kutsukaa koolle kansankokous. Eikä nettiin vaan jonnekin paikkaan.
Esim. "Kaikki XX:n toiminnasta vuosien mittaan kärsineet, yhteinen tapaaminen (aika ja paikka).
Lehdistö ja muu media on tervetullut. Ja nimet alle".
näkevät ketkä kaikki ovat eläinrääkkäjiä!!!
Osaa tänne kirjoittaa, muttei normaalien ihmisten lailla.
Onko näin, siitä puhe mistä puute?
Lehdistön ja TK:n "satuiluja" uskovat osoitteessa justiceforall.suntuubi.com siellä ne eläinsuojelutarkastajan, ainoan Länsi-Suomen läänin valtuuttaman ,turvakotiinsa eläimiä kokoavan kootut teokset on.
TOTUUS ON JOSSAIN MUUALLA.
Ei sitten riitä 2 mukavaa poliisia järjestystä pitämään, sen verran heistä tiedän, ja heidän suruistaan.Huutoa varmaan tulisi enemmän kuin laki sallii.
"Kyse ei edes ole yhteiskunnallisesta vaikuttajasta."
Älä puhu pötyä!
Voit olla varma, että kysymys on juuri yhteiskunnallisesta vaikuttajasta, kun maatilat ja maalaismaisemissa asuvat henkilöt muuttavat pois maaseudulta. Eläinten takia maalla ainakin suurin osa ihmisistä asuu.
Maata voi viljellä osa-aikaisesti, eläintiloilla on asuttava.
Vaikuttanut on myös sitä kautta, että nyt viimeistään tämän eläinten tappamisen, huostaanottojen ja älyttömien oikeudenkäyntien julkitulon (se lukumäärä) kautta Satakunnasta tuskin tulee muuttoVOITTO maakunta.
Nyt hän kyllä ottaa itsensä.
HÄNKÖ MUKA EI YHTEISKUNNALLINEN VAIKUTTAJA ? ?
2008-2009 joka toisessa SK:ssa ja LS:sa melkein puolensivun kokoisia naamakuvia.
Agentit hilluivat tekstaripalstoilla Kirpun eläinkodin puolesta, kamalia ihmisiä vastaan, jotka eivät rahaa antaneet.
Facebookissakin valitettiin 5000 jäsentä ja vain sata on luvannut maksaa 5 ekeä kuukaudessa.
Se tekee sitten 500 ekeä jo per kk.
Joku hallituksen jäsen mainitsi, ettei tullut kuin 300 ekeä.
SRRK veti avustuksensa pois, sponsorisivuja ei tehty.Eikä Eskon Eläinkodin.
Oletteko sitä mieltä, että tuuli se van partaamme heiluttaa.
Pyytäkää Länsi-Suomea taas tekemään ylistävä juttu hänestä, saatte nähdä kuinka käy.
Joko ymmärtävät, missä mennään?
Satakunta spesial, ei koko suomen kansaa tarvitse kutsua koolle.
Kyllä me ns. "aktivistit" varmaankin kokoonnumme, kun TK tekee ns. eläinsuojelutarkastusta johonkin, siitä voit olla varma, on silloin riittävän iso "kansankokous".
Ilmottautukaamme kaikki Eskon eläinkodin vai oliko se eläinsuojeluyhdistys Esko ry:n nyt syksyllä pidettävään pieneläinten hoitokurssille.
"Karulta tuntuu sanoa, että ei tuu mitenkään hirveän suurena yllätyksenä itelleni nää surulliset uutiset.sad.gif Ko. "eläinsuojelija" jo 1990-luvun puolivälissä on ilmoittanut olevansa veganismin vastustaja, hän kuulemma pitää ihmistä lihansyöjänä ja ihmisiä, jotka eivät aio antaa lapselleen eläimiä tai eläinkunnan tuotteita ravinnoks, hulluina. Vegaanit kuulemma alkavat syödä munia ja maitoa "viimeistään siinä vaiheessa, kun saavat lapsia." Porin OE sai aika paljon tollasta ivaa osakseen... Enkä vielä tähän päivään mennessä ole kuullut, että hän olisi näitä puheitansa pyörtänyt. Ehkä vielä joskus tulee toisiin ajatuksiin, ja rupeaa itsekin elämään eläinystävällisemmin. Minun oli aina aika vaikea ottaa tämän ihmisen työskenteleminen tuossa tehtävässä tosissani."
Jalat maassa oleva ihminen syö lihaa ja käyttää eläinkunnan tuotteita. Mitä se hyödyttää eläintä, ettei sitä syödä, jos eläessään on kohdeltu törkeästi?
luulet vähemmän.
sanottu! Tärkeintä on laadukas hyvä elämä ja inhimillinen loppu. Tota lihan syöjien halveksuntaa en tajua. Vaikka itsekin olen karsinut lihan omasta ruokavaliosta, en sitä tapaa pidä ainoana oikeana..
Kirjoititte yli 250 viestiä sillä aikaa.
oo jo lupatunu mukaa, se seisoo tual ylesitä satakunasta palstalki. Tutkintopyyntejä tulee kaikist netiherjauksissta, se o varma juttu! Hiano poruka tulee ja vois sitä yhristystäki perustaa,oikeuta elämil-ei suojeluu on yks idea nimeksi si, tykkääks sää siitä nimestä? muistakaa kaiki kattoo salkkarit tänää, se on mun ja sen utelian ja tieronhaluse lempparisarja!
Osoite oli väärä, huolestunut takiasi?
Olet joutunut solvauksen kohteeksi, mukamas.