Niin sanottu "Muoti" on pelkkä yritysten markkinointikeino. Oletteko miettineet koskaan, kuka muodin määrittelee?? Luemme muodista ns. "muotilehdistä" tai katsomme "muotiblogeja" tai mainoksia. Joku muu määrittelee meille mitä meidän pitäisi olla.
Miksi meidän pitäisi käyttää Louis Vuittonin kalliita merkkivaatteita tai pukeutua jonkun yritysjohtajan mielen mukaan? Ei meidän tarvitsekaan.
Emme me näytä sen paremmilta niissä niin sanotuissa muotivaatteissa kuin muutenkaan.
Kauneus lähtee ihmisen sisältä. Kauneus lähtee siitä, että ihminen arvostaa itseään sellaisena kuin on. Jokainen ihminen on kaunis!! Muoti- tai mediateollisuuden kauneusihanteet eivät ole aitoja!! Mallit ovat täysin tavallisia tyttöjä, joille on tehty meikit viimeisen päälle ja sen lisäksi kuvat ovat vielä käsiteltyjä.. (Tiedän, koska olen työskennellyt alalla..)
KATSOKAA SEURAAVAT LINKIT:
http://www.youtube.com/watch?v=WmwdnPyUfqw
http://www.youtube.com/watch?v=8dJujKM635s&feature=fvw
Ihmiset, arvostakaa itseänne juuri sellaisina kuin olette.. Ei teidän tarvitse olla mitään muuta kuin sitä mitä juuri tällä hetkellä olette! Olette kauniita ja ihania naisia juuri NYT!!! Rakastakaa ja arvostakaa itseänne!!!
Muoti on kusetusta
Muoti on olla sitä, mitä olet sydämessäsi
1
268
Vastaukset
- Ihan oikeassa olet, mutta
luuletko että muutat jonkun elämän tuolla viestillä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372290
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361256- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31741
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi22588Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565