Kala jos toinenkin on saanut ulkoloisia ja joudun lääkitsemään koko akvaarion. Kierteisillehän tuppaa ilmeisesti silloin käymään heikosti ja ajattelin poimia niitä talteen mahdollisimman paljon. Ne varmaan pärjäävät jossain purkissakin mutta milloin ne uskaltaa laittaa takaisin akvaarioon?
kierteisten pelastus
matoja kyljissä
1
326
Vastaukset
- fish KING
- millä kaloilla
- minkälaisia loisia
- mistäne loiset voisivat olla tulleet
- oletko ostanut uusia kaloja viime aikoina
- voisivatko veden laatu ja niiden arvot/pitoisuudet olla syypää
- kerrotko; akvan tilavuus, pH, KH/GH, lämpötila
- hoitorutiineista; päivittäin, viikottain, kuukausittain, harvemmin
- akvan ikä; jos ihan uusi, kypsytys tapa
Mitään lääkekuuria ei kannata aloittaa turhaan, kotilot kyllä kestänevät lääkityksen, suurin osa ainakin ellei jopa kaikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678