Tampereella akvaariohuutokauppa 3.10.2009!

-Rihma-

Tampereen Akvaarioseura järjestää akvaariohuutokaupan Tampereella lauantaina 3. lokakuuta 2009

Tapahtumapaikkana on Nikolainsali osoitteessa Suvantokatu 10 (keskustassa Tampereen ortodoksisen kirkon vieressä). Huutokauppapaikalle on hyvin lyhyt kävelymatka sekä rautatie- että linja-autoasemalta. Läheltä löytyy myös kaksi parkkihallia (Rautatienkadulla aseman vieressä sekä kauppakeskus Koskikeskuksessa), joten paikalle voi hyvin tulla myös omalla autolla.

Tapahtuma on ilmainen Suomen Akvaarioliittoon kuuluvien akvaarioseurojen jäsenille, joiden tulee myös voida todistaa jäsenyytensä voimassa olevalla jäsenkortilla. Muilta peritään 2,00 euron sisäänpääsymaksu. Myytäväksi tavaraa saavat tuoda kaikkien akvaarioseurojen jäsenet. Ostamaan saa tulla kuka tahansa.

Huutokauppapäivän aikataulu:
- tavaroiden vastaanotto 10.00-11.30
- huutokauppa 12.00-16.00
Huutokaupan aikana pidetään kaksi puolen tunnin taukoa, joiden aikana tavaraa myydään markettipöydästä samaan tapaan kuin ennenkin. Huutokauppapaikalle pyydetään jälleen myös TAS:n kanssa yhteistyötä tekeviä akvaarioliikkeitä sekä Pirkanmaan Eläinsuojeluyhdistyksen edustajia.

Lisätietoja kuten esimerkiksi huutokauppasäännöt, tulostettavat huutokauppalaput, tapahtuman tarkemman aikataulun ja ajo-ohjeet Nikolainsalille löydät TAS:n internet-sivuilta.

Tervetuloa!
Tampereen Akvaarioseura ry

http://tas.aqua-web.org/huutokauppa.php

0

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Karhuryhmä

        Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
        Jämsä
        35
        3842
      2. Mitä sä pelkäät

        Ettei tää etene?
        Ikävä
        98
        3434
      3. Raisionkaaren koira hyökkäys

        Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
        Raisio
        106
        3373
      4. Mitä kaikkea sä

        Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
        Ikävä
        77
        3148
      5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

        Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
        Maailman menoa
        79
        3115
      6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

        Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
        Ikävä
        86
        2815
      7. Ei me saada toisiamme

        Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
        Ikävä
        35
        2590
      8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

        ja mikä huonoin?
        Ikävä
        69
        2483
      9. Satuit vain olemaan

        Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
        Ikävä
        45
        2432
      10. Vieläkö toivot, että kuulisit

        Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
        Ikävä
        90
        2176
      Aihe