Kes Kusta on sitä itteään

Sattuvan nimen valitsikin kepuli-puolue. Kusta olisi ollut vielä osuvampi.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä oikein pitää tapahtua, että tämä kepuliporukka saadaan sivuun? Vaikea löytää enää parempia syitä puolueen lakkauttamiselle. Jos kepulit saa seuraavissa vaaleissa ääniä, niin keneltä ne oikein tulee? Ennemmin luottaisin pankkiroisvoille rahoista päättämisen kuin näille. Niitä voitais sentään saada tuomiolle teoistaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ytimekkäästi kirjoitti:

Sattuvan nimen valitsikin kepuli-puolue. Kusta olisi ollut vielä osuvampi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu