Senttihuutokauppa

Onko tuo aivan oikea nimi tuolle kaupalle kun huutoja pitää ostaa esim 1€ hinnalla saa 4 huutoa ja korotus on 1 sentti jos huutajia on paljon niin 4 huutoa ei riittäne??
31167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta ei kai kukaan järkevyyden takia sieltä osta,
pelinhimo on kyseessä, vai olenko oikeassa.

Äänestä
  • ei kai.

    Äänestä

Ainakin fiksussa huudossa sanotaan, että 1 huuto = 4 huutopistettä, silloin se maksaa euron.
Mutta kun cashbask lupaa takaisin 8 huutoa, niin se ei kuitenkaan anna 32 huutopistettä, vaikka niin sen kuuluisi mennä.
Siellähän on eriarvoisia huutokohteita joissa huutoon tarvitaan 1 piste ja kalleimmassa 3 pistettä. Kaikissa luokissa luvataan kuitenkin cahbackissa huutoja eikä huutopisteitä, mikä on täysin väärin.
Eivät suostu korjaamaan virhettään eivätkä myöskään korjaa sivulla tiedotuksiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Logman kirjoitti:

Onko tuo aivan oikea nimi tuolle kaupalle kun huutoja pitää ostaa esim 1€ hinnalla saa 4 huutoa ja korotus on 1 sentti jos huutajia on paljon niin 4 huutoa ei riittäne??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu