Kovin ollaan tuohtuneita, kun poliitikot ovat saaneet vaaliavustuksia sieltä sun täältä. Mitä sitten? Mikä ratkaisu uudet vaalit tähän asiaan muka on? Rahaa niissäkin palaa. Suomen kansalla on juuri sellaiset (kansan valitsemat) edustajat kuin tämä kansa ansaitseekin.
Vai että uudet vaalit
Huvittavaa
3404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oppositio vaatii uusia vaaleja, vaikka myös siellä on ollut epäselvyyksiä vaalirahoituksen kanssa. Laitetaanpa nyt tarkasti mieleen nämä poliitikot jotka "yleisen edun" nimissä ajavat vain omaa etuaan.
hallitus kumoon ja tilalle eri alojen asiantuntijat kuinka hommat pitää hoitaa ja näillä mennään seuraaviin vaaleihin, kuka tässä enää kaipaa politikointia nyt tarvitaan asiallista asioihin suhtautumista eikä mitään politiikan hömppää.
Olen aina äänestänyt vaaleissa.Nyt lopetan äänestämisen ja kehoitan myös muita lopettamaan äänestämisen .
Poliitikot ovat junailleet sellaisen äänestysjärjestelmän tähän maahan että ei ole lainkaan varmaa että äänesi menee sille ehdokkaalle jota äänestit.Siihen kun lisätään pelkkä oman edun tavoittelu ,valehtelu ja suoranainen kansalaisten kusettaminen niin ei kansalainen voi muuta kuin jättää äänestämisen.