Hyvä Matti

Keskustan kannatus vain nousee kun Matti antoi kyytiä oppositiolle. Noin sitä pitää.

Milloin Halonen eroaa, kun sai vaalien alla verovapaita jäsenmaksuja.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eivät ne rahoja olleet pyytäneet, ne tulivat yllätyksenä. Matii ja Teppo nimittäin.

Äänestä

...äläkä anna jäsenmaksujesi valua vasureiden propagandarahastoon!

Äänestä

Ei ulos savusteta. Koivistoa vastassa oli Kekkonen, Vanhasta vastassa oppositio koska perustuslaki on muuttunut sitten Kekkosen päivien. Manu oli vahvan markan mies joka johti maan velkaantumiseen, Vanhasen hallitus on ison velan hallitus muuten vaan.

Puolueen rahanhankkijat ja -jakajat sotkivat innokkuudellaan Vanhasen vaalirahakohuun jakamalla hänelle rahaa jolla ei ollut säätiön sääntöjen mukaista valtuutusta. Ei Matti mitään väärää tehnyt. Puolueitten partiopojille on kylläkin tarpeen tehdä selkeät säännöt niin ettei rahanhankinnassa tarvitse laillisuuden ja moraalin kanssa ihmetellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Punikit kuriin kirjoitti:

Keskustan kannatus vain nousee kun Matti antoi kyytiä oppositiolle. Noin sitä pitää.

Milloin Halonen eroaa, kun sai vaalien alla verovapaita jäsenmaksuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu