Vanhasella ei ole mittän muuta vaihtoehtoa kuin ero. Vanhanen on menettänyt kaiken uskottavuutensa.
Missään toisessa läntisessä sivistysvaltiossa ei tästä edes väiteltäisiin.
Missään toisessa läntisessä sivistysvaltiossa ei tästä edes väiteltäisiin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kait nyt Italia on läntinen sivistysvaltio?
Suomalaiset ja italialaiset, euroopan pahimmat pellet ja fasisti pääministerit. Berlusconihan on kuulemma Duce II Matti on varmaan Hitler II Kuka tämmösiin valehteleviin pelleihin enää tosissaan uskoo, ei varmasti edes ne keiden etuja nämä tampiot ajavat, eli rikkaat, väkisin vaan roikutaan vallassa ja toivotaan jotain ihmettä joka pelastaisi potkuilta säälittävää.
Minä uskon, että Matti Vanhanen on hyvä mies, puhuu aina totta ja Suomen kaikkien aikojen paras Pääministeri. Saiskohan Keskustan toimistolta Matin (siis Pääministerin, ei se mäkihyppääjä) kuvan raameissa seinälle. Kait niillä semmoisia on myynnissä. Sopisi tohon muiden Keskusta presidenttien jatkoksi yksi pääministerikin.
Rooman oikeuteen perustuu oikeusjärjestömme. Italia tuottanut iloksemme tuhansia taiteilijoita ja säveltäjiä. Italia on oopperan koti. Aika kummalista on väittää, että Italia ei olisi länsimäinen sivistysvaltio ja jopa sivistyksen alkukehto Kreikan lisäksi. Muistaakseni Italian fasismikin oli aika lepsua. Se ei ole ollenkaan suvaittavaa fasismi oli missä muodossa tahansa, mutta Aadolfin sakki se superroistolauma oli. Italialaiset ei oikeen pahasti keitään nirhineet hengiltä.
Ja saahan italialaiset äänestää johtajakseen kenet tahansa. Meillä oli 26 vuotta yks ja sama ukkeli ja suomettui koko maa, niin että kovasti on vielä Italia siinäkin edellä.
Lisäksi Italialaiset keksivät Suomen kansallisruuat: pizza, makaroonilaatikko.
ja Berlusconi on hyvä rattopoika. Mahtaakohan Berlusconin ja Vanhasen välillä on pientä kilpailua siitä, kumpi saa enemmän lovia pyssynperään. Tosin Berlusconi italialaiseen tapaan taisi käyttää vippaskonsteja, koska hän on ilmeisesti maksanut valloituksistaan.