Valehtelija

rehellinen veronmaksaja

11

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoo hhooooo

      Pääministerillä on kaikki taudinoireet.

    • Erno-Petteri

      Vanhanen Valehtelee kun sika. En ole ollut päättämässä säätiöisen antamasti rahoista http://www.iltasanomat.fi/videot/kotimaa/1734531 (55s) Miten pää kääntyy sanojen itseäni koskevia päätöksiä! Johan tuosta lapsikin näkee... mitä välttelemistä, pään vispaamista siinä olisi tarvittu, jos se olisi totta. Jos tuota vertaa Iltalehden tutkimukseen http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009092510309921_uu.shtml
      On helppo uskoa, että Vanhanen valehtelee, eikä edes itse sitä tajua. Kengän kuva perseeseen ja pihalle!

      • Peoni

        Jutta Urpilainen kieroilee omien tukien kanssa. Isä järjesti vaalirahaa kuntalaisten kustantamana. TÖRKEÄÄ. Oma pesä on sontainen ja muita haukutaan.


      • kohta Nurmijärveä kohti!
        Peoni kirjoitti:

        Jutta Urpilainen kieroilee omien tukien kanssa. Isä järjesti vaalirahaa kuntalaisten kustantamana. TÖRKEÄÄ. Oma pesä on sontainen ja muita haukutaan.

        Kengän kuva ahterissaan. Valehteleva sika!


      • rehellinen veronmaksaja

        "Huolenpito sujuu, kun on huolenpitäjä. RAY tukee suomalaista hyvinvointia tänäänkin yli miljoonalla eurolla"
        kirjoittaa ray tuolla etusivullaan: http://www.ray.fi/
        ja kertoo siellä mitä avustuksilla saadaan aikaan mutta taitaa unohtua kertoa että tukee vittu noita hyväosaisia poliitikoita ja omaa järjestelmäänsä varmaan eniten. Huolenpitoa joo hyväosaisille omaan napaansa tuijottelijoille. Onneksi en pelaa juurikaan ray:n pelejä mutta jos paelaisin niin loppuisi viimeistään nyt ne huvit.


      • Dr. Tuomio
        kohta Nurmijärveä kohti! kirjoitti:

        Kengän kuva ahterissaan. Valehteleva sika!

        Milläs sen sieltä pois saa kun itse ei lähde, ja eikä erottaa voi, eikä muut rosvot halua omaa työpaikkaansa vaarantaa äänestämällä epäluottamuksesta.
        Kusessa ollaan.


    • Pinna-Liisa
      • zxcvbgtr

        Urpis sanoi eduskunnan isossa salissa, että SDP saa Ay-liikkeeltä vain pari soppatykkiä lainaksi, mutta AY-liikkeen tuki olikin monta miljoonaa EUROA puoluelle ja vielä ehdokkaille erikseen ja kaikki verosubventoitua. MUTTA TÄMÄ EI OLEKKAAN DEMARIEN MIELESTÄ VALEHTELUA !!! Kyllä rehelliset ihmiset tunnistaa siitä, että ne katsoo ensin onko omat jauhot puhtaat, ennenkuin muita haukkuvat.
        Ja eikö MONKÄREENKIN pitäisi erota RAY:n johdosta, koska asuntorahaa on mennyt myös demariehdokkaale.


    • Karva-Jorma

      Matti on juntti, jurbaano, jurbo, jyke, jysky, jyskä, jysy, jyvä, jyväri, jyväjemmari, jänkäjouni, lande, landepöpö, landis, lantsari, olkikuukkeli nuija, savis, skeidavarvas, turpeinen, turvenuija, jäkälä, peltoeemeli, savijalka, turo, heinähattu, kaurahattu, kauralakki, ruispipo, ryynimyssy, heinäkenkä, heinämono,vehnätossu, toukohousu ja rehupuntti heinähanko, heinäseiväs, pehkuleka, ryynipussi, ryynipora, suokuokka, turvenuija, turvenuppi, niittysaha, niittyviila, nurmikiila, nurmikilkutin, nurmivasara, heinäkenkä, heinis, jyvis, kaurahattu, ketopuukko, ketoviila, lantapaukku, nurmikiila, nurmivasara, olkimoukari, rehupuntti, ruispipo, ryyniporo, sammal, suokuokka, bönde, juippi,

    • ignti

      Masi on keskustan kehityksen jarru. Puolue ei voi mennä vaaleihin niin että Masi on esillä.
      Masi on tällähetkellä opposition paras myyntimies.

      • yrtsikkä

        Siis Masa on antanut kaikki herkut oppositiolle ja eteenkin SDP:lle, MUTTA JUTTA EI SAA MILLÄÄN KANNATUSTA NOUSUUN ??? Mikä mättää ????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      402
      6974
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      53
      4083
    3. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      26
      2402
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      61
      1634
    5. Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä

      Voi, voi! Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä! https://yle.fi/a/74-20221468 Aina voi etsiä toisen reitin, jos t
      Kevytliikenne
      98
      1554
    6. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      3
      1549
    7. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      6
      1427
    8. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      261
      1418
    9. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      102
      1189
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      23
      1117
    Aihe