Apua, uusi kone mykistyi asennuksessa??!!

Ostin pojalle HP:n minikannettavan. Tein kaikki ohjeen mukaan ja kone alkoi asentaan windows xp:tä. No nyt se on asentanut sitä jo neljä tuntia, ei taida olla kaikki kohdallaan. Mitä teen, yritänkö käynnistää uudelleen vai voiko se todella kestää näin kauan??
3146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lenovo (S10E) miniläppärin ja mitään ei tarvinnut asentaa. Xp home oli jo asennettu tehtaassa kovalevylle ja SUSE linux flash muistille. Myös muut ohjelmat oli valmiina (MS Office 2007, Norton Internet Security jne). Tökkäsin vielä SIM kortin koneeseen ja netti alkoi pelaamaan heti.

Äänestä

ja neljä tuntia asentaa XP:tä, mikä lienee ollut vain esiasennettu, niin jotain on pahasti pielessä.
Ei kannata mielestäni värkätä enempää mitään, vaan kiikutat toosan ensiviikolla kauppaan, kun kerta on vastaostettu.
Takuujuttu.

Äänestä
  • Lähti se toosa toimiin onneksi. Piti ottaa akku ja töpseli pois ja käynnistää uudelleen niin alkoi windows toimimaan ja asetukset eteni. kiitos teille vastanneille kuitenkin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aippä-XP kirjoitti:

Ostin pojalle HP:n minikannettavan. Tein kaikki ohjeen mukaan ja kone alkoi asentaan windows xp:tä. No nyt se on asentanut sitä jo neljä tuntia, ei taida olla kaikki kohdallaan. Mitä teen, yritänkö käynnistää uudelleen vai voiko se todella kestää näin kauan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu