Saatika muihin rietoihin, mitä tehdä?
Niin tosiasiassa naiset valitsee mielummin hyvintoimeentulevan, varakkaan miehen, jopa ei kristinuskoisen, ja köyhyys koskettaa miestä kovemmin kuin naista.
Naisen ajatus ja tunnemaailma on rakentunut siten että ei naaraat valitse miestä joka on heikko tai köyhä.
Tämä on biologinen, naisten emotioaalinen ja jopa kristillinen tosiasia.
Työttömälle ja köyhälle miehelle........ Perheen perustaminen mahdotonta !
ps.ehkä sitten romanttisesti yhdessä leipäjonoon ? ; )
Ei varaa viedä naista ulos syömää
6
450
Vastaukset
- ..
olkaa sisällä, tai keksikää halpa harrastus. Kysy ensin, haluaako hän välttämättä ulos.
- Mulle kans
muutenkin hemmotella ja osittaa rakkauttaan tai kiinnostusta kuin viemällä ulos syömään,keksi jotain omintakeista,kirjoita omin sanoin runo,kerää luonnosta syksyn värisiä oksia,tee kotiisi "aarteenetsintää" piilota juttuja ja laita nainen suunnistamaan vihjeiden perusteella,järjestä arpajaiset,tietenkin niin että joka arpa voittaa,keksi hauskoja palkintoja,tee itse lahjakortti,johon laitat itse keskimäsi "lahjan" vaikka hierontaa kynttilän valossa,,, jne... on kaikenlaista.Jos nainen on yhtään kiinnostunut Sinusta kyllä itse tekemäsi tai järjestämäsi juttu tai koti-ilta saa hänet hurmioon.
- ALFAUROS.
Lajin vahvimmat säilyvät ja muut eivät lisäänny. Luonto pitää huolen meistä.
Näin naisena on pakko kommentoida aloittajan viestiä. Miksi naisia köyhät miehet eivät kiinnosta?
Pidempään jatkunut köyhyys ahdistaa. Moni nainen näkee köyhän miehen automaattisesti saamattomana ja laiskana. Tämä yhdistelmä ei viehätä ketään. Myös tietyt stereotypiat vaikuttavat kovasti. Kun kuvittelee itsensä samassa tilanteessa vähävaraisena ja miettii tulevia jälkeläisiään, niin kyllähän se jatkuva penin laskeminen pelkkänä ajatuksena ahdistaa. Minua alkaa kylmät väreet menemään selkäpiitä pitkin, kun ajattelen, että näkisin muiden hankkivan autoja, asuntoja, yms. ja minulle satasen kännykkä olisi jo iso hankinta. Köyhyydestä ahdistunut, purkaa helposti tunteensa puolisoonsa ja eroonhan se yleensä johtaa. Ei voi myöskään olla miettimättä tulevia lapsiaan; ei heille tälläistä pennin venytys -tulevaisuutta toivo kukaan!- elsamaria
Köyhempänä voi nähdä asiat tasapainoisemmin. Asennetta tarvitaan, mutta uskon silti ettei se seurustelua estä... Rehellisyys ja avoimuus kunniaan. Minuun ainakin se vetosi, kun tapasin mieheni. Hänellä oli luottotiedot menneet, surkea työpaikka, yms. Yhdessä aloimme menestyä... töitä ja elämää on piisannut!
- kaikkein köyhimpiä
elsamaria kirjoitti:
Köyhempänä voi nähdä asiat tasapainoisemmin. Asennetta tarvitaan, mutta uskon silti ettei se seurustelua estä... Rehellisyys ja avoimuus kunniaan. Minuun ainakin se vetosi, kun tapasin mieheni. Hänellä oli luottotiedot menneet, surkea työpaikka, yms. Yhdessä aloimme menestyä... töitä ja elämää on piisannut!
ovat ne, jotka näkevät ja mittaavat rikkauden vain rahassa. Kaavoihinsa kangistuminen on myös haitallista.
Naisille/kaikille tiedoksi, että rikas voi olla kylmä ja tunneköyhä ja ties minkälainen kusipää..
En ikinä huolisi...
Aina mieluummin rakas kuin rikas perhe!!!
Paljon on rikkaita sikailijoita, joiden ei olisi koskaan pitänyt lisääntyä, käsite "rikas tyttörukka" (esim. Britney Spears) lienee tuttu..?? Rahalla ei vaan voi ostaa kaikkea.. Onneksi!!!
Ole rehellinen ja muuten hieno/ ihana ihminen, niin kelkasta putoavat ns. onnenonkijat, pintaliitäjät ja siipeilijät. Kuka sellaisia haluaisikaan?? Tasapainoinen ja onnellinen elämä ei ole rahasta kiinni. Jonkin verran rahaa toki tarvitaan elämiseen, mutta aika hyvin menee kun karsii pois turhat "noku naapurillakin on"-tyyliset hömpötykset..
Ei rikkaalla Herlinin suvullakaan esim ihan ideaalitilanne ole.. Riitoja, eripuraa, katkeruutta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek236790Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.284268- 343136
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1723005- 101978
- 821754
- 1501634
- 1471622
- 121548
- 221490