Vanhasen luokitus M1V1-lintuinfluenssan mukaan...

Vanhasesta on tullut Kepun ONGELMA No 1 . Annettakoon vanhaselle tästä lähtien koodi M1V1 lintuinfluenssan mukaan.M1V1 saastuttaa puolueen joka kuolee tautiin seuraavissa vaaleissa.
Tämä tauti tarttuu onneksi vain Kepulaisiin joten muu kansa on turvassa tästä vitsauksesta.
Toisaalta toivois, että tää tarttuis myös KOKOOMUKSEEN, että tosta polvihousuklopista päästäis eroon.
(Katainen) Juu ja tietty Espoon kaupungin seniiliin Olavi Loukoon

1

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiinanmalli hyvä

      Kyllä anteeksimatti on puhtaasti sikaflunssaongelma. H1N1

      Lainaus Octaviuksen blokista.
      http://octavius1.wordpress.com/

      "Röf röf Keskusta
      Keskustan savikuopassa toisten rahoja on ilmeisesti siirretty omiin taskuihin todella mielenkiintoisella tavalla.

      Sekä Antti Kaikkosta että Matti Vanhasta on rahoittanut Nuorisosäätiö sekä sen tytäryhtiö Nuorisoasuntojen Isännöinti Oy. Isännöinti Oy:n hallitusta johtaa muuten eräs Antti Kaikkonen, muita hallituksen jäseniä ovat tj Seppo Pyykkönen ja Jorma Heikkinen. Vastuullinen tilintarkastusyhteisö on BDO FinnPartners Oy.

      Isännöinti Oy:llä on monopoli kaikkien Nuorisäätiön asuntoyhtiöiden isännöintiin ja uskon vahvasti, että Nuorisosäätiö ei ole koskaan kilpailuttanut isännöintiä, niin kuin yleishyödyllisen säätiön olisi tietysti pitänyt säännöllisesti tehdä.

      Isännöinti Oy on taas tehnyt ainakin tilivuosina 2005-2008 huomattavan hyvää tulosta, joka on näkynyt myös Nuorisosäätiön asunnoissa asuvien vuokrissa.

      Nyt vaikuttaa vahvasti siltä, että vuokralaiset ovat tukeneet vuokrissaan vuosikausia suoraan ainakin sekä Matti Vanhasen että Antti Kaikkosen vaalikampanjaa.

      En kyllä ihmettele yhtään, että tämä kolme vuotta kellarissa homehtunut ja yön pimeydessä kauheassa paniikissa Nuorisosäätiön kerhohuoneistojen seiniä piristämään kiinnitetty korkeatasoinen taidegrafiikka piti hakea seuraavana yönä pois.

      Järjestely on mielenkiintoinen ja rikkoo selkeästi Nuorisäätiön omia sääntöjä, ja yleensäkin aika harvassa organisaatiossa toimiva johto siirtää rahaa omiin taskuihinsa ilman omistajien tai muun valvovan tahon erillistä hyväksymistä.

      Röf röf.

      Lisäksi tuo suhmurointi säätiön ja Isännöinti Oy:n rahaliikenteen välillä on jo luonteeltaan sellaista, että normaalissa yritystoiminnassa ainakin Antti Kaikkonen olisi lentänyt kuviosta viidessä minuutissa ulos kuin leppäkeihäs. Ja kauas – aina sinne perunakuoppaan saakka.

      Äkkiä tulee mieleen, että sama kähmintä ja rahojen omiin taskuihin siirtely on ollut voimassa jo Matti Vanhasen ollessa Nuorisäätiön hallituksen puheenjohtajana.

      Anekdoottina voisi mainita, että taannoinen Matti Vanhasen hämmennystä aiheuttanut ylistävä lausunto Kiinan hallintojärjestelmän toimivuudesta asettuu aivan uuteen valoon.

      Kiinassa nimittäin lahjuksia ottaneet poliitikot teloitetaan.

      Antti Kaikkosta alkaa käydä jo sääliksi. Missään vaaleissa hän tuskin enää pääsee läpi ja tuolla cv:llä on aika vaikea hakea mitään muuta kuin mitätöntä suojatyöpaikkaa jossain valtion hikisessä virastossa.

      Matti Vanhasella on asiat paremmin. Hän on nimittäin KELA:n seuraava pääjohtaja.

      Koko savikuopassa rypemisen ehkä huvittavin puoli on se, että tätä virkaa on pidetty Vanhaselle auki mielenkiintoisella järjestelyllä.

      Valtion ylivoimaisesti suurinta yksittäistä virastoa on nimittäin jo vuoden ajan etäpääjohdettu kuopiolaiselta kesämökiltä Jorma Huuhtasen toimesta, hän kun haluaisi jo eläkkeelle.

      Etäpääjohtaja….:D.

      Mahtaa olla rankka duuni. Röf röf.

      Julkaisupaikka Keskusta Rappio"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      83
      3175
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1281
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      164
      1194
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      961
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      839
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      825
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      807
    Aihe