En pysty oksennuttamaan itseäni.

Oksennus tulee kurkkuun, ei pidemmälle. Miten saa itsensä oksentamaan! Ärsyttää kun on niin vaikeeta näköjään tää. Pitääkö vaan työntää sormet sinne syvälle ja esim. painaa kieltä sieltä syvältä?
3255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla on itelläkin sama ongelma, en osaa laittaa itseä oksentamaan vaikka työnän sormet syvälle kurkkuun.. luin jostan että kannattaa juoda lämmintä vettä että se helpottais. en ole itse kokeillu.

Äänestä
  • Lisää nauvoja!!

    Äänestä

  • muruset <3 kirjoitti:

    Lisää nauvoja!!

    kannattaako siinä tapauksessa edes oksentaa? Hyvä vaan jos et siihen "pysty", googletappas ensin tahalteen oksentamisen vaarat ja sivuvaikutukset. Tiedän mistä puhun. pidä huolta itsestäsi, en tarkoita tätä viestiä pahalla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ntukmtudm kirjoitti:

Oksennus tulee kurkkuun, ei pidemmälle. Miten saa itsensä oksentamaan! Ärsyttää kun on niin vaikeeta näköjään tää. Pitääkö vaan työntää sormet sinne syvälle ja esim. painaa kieltä sieltä syvältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu